Sociālās integrācijas valsts aģentūra aicina uz semināru darba devējus, lai informētu par personu ar invaliditāti nodarbināšanu

Sociālās integrācijas valsts aģentūra aicina uz semināru darba devējus, lai informētu par personu ar invaliditāti nodarbināšanu

9. septembrī no plkst. 10:00 līdz plkst. 16:00 Sociālās integrācijas valsts aģentūra (SIVA) Jūrmalā vadīs informatīvi praktisku bezmaksas semināru darba devējiem “Brančs ar pievienoto vērtību. Par svarīgāko, nodarbinot personas ar invaliditāti.”. Tā mērķis – palīdzēt darba devējiem vieglāk orientēties plašajā atbalsta spektrā un sniegt praktiskus padomus par personu ar invaliditāti nodarbināšanu.

Laikā, kad personāla jautājumi kļūst arvien nozīmīgāki (gan piemērotu darbinieku atrašana, gan esošo darbinieku noturēšana un motivēšana), tiek novērtēts katrs piemērots kandidāts un meklēti arvien jauni risinājumi personāla vadībā. Nozīmīga daļa no darba tirgū esošajiem darbiniekiem ir personas ar invaliditāti. Latvijā ir daudz organizāciju un iestāžu, kas sniedz atbalstu darba devējiem gan apmācību un konsultāciju jomā, gan praktiski nodrošinot līdzfinansējumu, ja darba devējs ir gatavs nodarbināt personas ar invaliditāti. “Brančs ar pievienoto vērtību. Par svarīgāko, nodarbinot personas ar invaliditāti.” sniegs iespēju iegūt noderīgu informāciju un uzdot interesējošos jautājumus par šo tematu.

Informatīvā semināra programma:

  • 9:45–10:00 – ierašanās un reģistrācija;
  • 10:00 – atklāšana un diskusija “Par būtiskāko katram” (piedalās SIVA direktore Ilona Jurševska un semināra dalībnieki);
  • 10:30 – “Dzīvot un darboties kā personai ar invaliditāti – kā tas ir?” (praktiska nodarbība par pielāgotu vidi un tehnoloģijām, kas šajā aspektā palīdz. Pieredzē dalās apvienības “Apeirons” vides eksperts Jurģis Briedis, biedrības “Wings for Wheels” valdes locekle Santa Survila, “Latvijas Neredzīgo biedrība” (valdes priekšsēdētājs Kaspars Biezais un viesis), Latvijas Nedzirdīgo savienība (prezidents Edgars Vorslovs un Eduards Bērziņš-Lācis);
  • 12:00 – “Par praktisko atbalstu, nodarbinot personu ar invaliditāti” (NVA par finanšu atbalstu un apmācībām, Labklājības ministrija par sociālo uzņēmējdarbību, Valsts darba inspekcija par likumisko atbalstu, apvienība “Apeirons” par konsultatīvo atbalstu darba devējiem un praktisko pieredzi, biedrība “Wings for Wheels” par konsultācijām un biedrību atbalsta tīklu Latvijā, SIVA par valsts apmaksātām izglītības iespējām);
  • 13:30 – “Digitālā vide visiem. Kāpēc un kā.” (piekļūstamības un UX eksperts, iniciatīvas pieklustamiba.lv autors Pēteris Jurčenko);
  • 14:00 – “Par dažādību un iespējām – kopsavilkums un atziņas” (brančs);
  • 15:00 – “Praktiski par prasmēm” (meistarklase ar SIVA audzēkņiem).

Informatīvais seminārs norisināsies klātienē, Slokas ielā 68, Jūrmalā, taču sliktu laikapstākļu gadījumā tas tiks pārcelts uz Slokas ielu 61. Dalība seminārā ir bez maksas, un semināram nepieciešams reģistrēties līdz 8. septembrim, aizpildot reģistrācijas veidlapu šeit.

SIVA ir labklājības ministra pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt cilvēku ar invaliditāti un personu ar funkcionāliem traucējumiem sociālo integrāciju, nodrošināt iespēju saņemt profesionālo rehabilitāciju un iegūt profesionālo vidējo vai pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību.

Informāciju sagatavoja:
Santa Glušina, SIVA sabiedrisko attiecību speciāliste
Tel. 26438904, e-pasts:
www.siva.gov.lv