Šmita ”Barcelona” izcīna pirmo ACB līgas čempiontitulu kopš 2014.gada

Par 2020./2021. gada Spānijas ACB līgas čempioni kļuvusi Rolanda Šmita pārstāvētā ”Barcelona”, kas fināla otrajā spēlē savā laukumā sagrāva Madrides ”Real” ar 92:73 (26:15, 22:15, 29:25, 15:18. Šmits kļuva par otro latvieti, kuram izdevies triumfēt Spānijas čempionātā. Tas ir ”Barcelona” pirmais ACB līgas čempiontituls kopš 2014.gada.

Barselonas basketbolisti aizvakar spēra platu soli pretim Spānijas čempiones godam, kad izbraukumā ar 89:75 sakāva ”Real”, atņemot mājas spēļu priekšrocību. Par spēles izšķirošo brīdi kļuva trešā ceturtdaļa, ko Šarūna Jasikēviča vadītajai komandai izdevās uzvarēt ar 13 punktu pārsvaru.

Otrdienas vakarā ”Barcelona” mājvietā ”Palau Blaugrana” tika aizvadīta fināla otrā cīņa, kurā mājinieki uzvaras gadījumā varēja kļūt par ACB līgas čempioni.

Pamatus čempiontitulam ”Barcelona” ielika jau pirmajā puslaikā, ko izdevās uzvarēt ar 18 punktu pārsvaru – 48:30. Mājinieki grozam uzbruka ar krietni augstāku precizitāti, kā arī mazāk kļūdījās. Madrides ”Real”, kas šajā sezonā vairākkārt pierādījusi savas spējas atspēlēt deficītus, trešajā ceturtdaļā uz brīdi veica izrāvienu, pietuvojoties līdz 13 punktu atstatumam, taču Barca kāju no gāzes pedāļa neatlaida, atjaunoja pārsvaru un pārliecinoši soļoja pretim Spānijas līgas čempiontitulam. Noslēdzošajās desmit minūtēs ”Real” īpaši neapdraudēja Barselonas komandas pārsvaru, kas ļāva ULEB Eirolīgas vicečempionei triumfēt ACB līgā pirmo reizi kopš 2014.gada.

Rolands Šmits sezonas noslēdzošajā mačā laukumā pavadīja 16:22 minūtes, kurās izcēlās ar sešiem punktiem (2p. 3/4, 3p. 0/1) un sešām atlēkušām bumbām – četras (!) no tām uzbrukumā. Latviešu uzbrucējs sakrāja lietderības koeficientu 12 un +/- rādītāju plus septiņi.

Rezultatīvāko spēli šajās izslēgšanas spēlēs aizvadīja ”Barcelona” līderis Nikola Mirotičs, kurš sameta 27 punktus, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, kā arī bloķēja divus pretinieku metienus. Mirotičs arī tika atzīts par visas finālsērijas vērtīgāko spēlētāju jeb MVP. 15 punktus un septiņas rezultatīvas piespēles Spānijas spēcīgākās komandas rindās sakrāja Niks Kalatess, bet Pau Gazols izcēlās ar 11 punktiem un sešām bumbām zem groziem. ”Real” komandā produktīvākais bija Alberto Abalde, sametot 15 punktus, bet raženais Valters Tavaress guva 12 punktus.

”Barcelona” 16.reizi komandas vēsturē izcīnīja Spānijas čempiontitulu, attālinoties no Madrides ”Real”, kas ir otra titulētākā ACB līgas komanda ar 13 trofejām. Tāpat Rolands Šmits kļuva par otro latvieti, kuram izdevies uzvarēt Eiropas spēcīgākajās nacionālajās meistarsacīkstēs. Pagājušajā sezonā to paveica Artūrs Kurucs, kura pārstāvētā ”Baskonia” Valensijā notikušajā burbulī finālmačā pieveica tieši ”Barcelona”. Tiesa, Kurucs cīņā par zelta medaļām laukumā nedevās.

Iespējams, pēdējo maču karjerā aizvadīja leģendārais Pau Gazols, kurš iepriekš ACB līgas trofeju bija izcīnījis 2001.gadā, kad arī tika atzīts par visas finālsērijas vērtīgāko spēlētāju. Oficiāls paziņojums par viena no visu laiku izcilākā Eiropas basketbolista karjeras beigām gan nav izskanējis.

”Šī var būt mana pēdējā spēle. Par to esmu domājis vairākus gadus, galvenokārt traumu dēļ. Vairākkārt esmu sevi pieķēris par to domājot. Uz katru spēli noskaņojos, it kā tā būtu mana pēdējā,” pirms fināla otrā mača izteicās 40 gadus vecais Pau Gazols.

Valmierietis Rolands Šmits šajā ACB līgas sezonā piedalījās 42 spēlēs. Uzbrucējs vidēji laukumā pavadītajās 15:49 minūtēs guva 6,2 punktus, grozam uzbrūkot ar ļoti augstvērtīgu precizitāti – 59,3 procenti divpunktnieku un 40,3 procenti trejaču, kā arī izcīnīja 2,8 atlēkušās bumbas. ULEB Eirolīgā Šmitam 41 spēle, kurā caurmērā iemesti 5,5 punkti un izcīnītas 3,2 atlēkušās bumbas. Arī Eiropas spēcīgākajā klubu turnīrā uzbrucējs izcēlās ar augstu precizitāti – trāpīti 65,7 procenti divpunktu metienu un 39,6 procenti tālmetienu.

Foto: Liga Endesa

Informāciju sagatavoja:

sportacentrs.com