Slēpošanas un slidošanas iespējas Valmieras novadā

Slēpošanas un slidošanas iespējas

Ziema mūs šogad lutina ar biezu sniega kārtu, kas ir jāizmanto, baudot ziemas priekus. Tie ļauj apvienot fiziskas aktivitātes ar atrašanos svaigā gaisā un rūdīšanos. Šobrīd Valmieras novadā ir izveidotas vairākas distanču slēpošanas trases, kur pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem bez maksas. Par inventāru gan jāparūpējas katram pašam.

  • Distanču slēpošanas trase atpūtas kompleksā “Avoti”, trases garums 2km. Pieejama katru dienu no plkst. 8.00 līdz 21.00. Trase ir apgaismota.
  • Distanču slēpošanas aplis “Baiļu” mežā, trases garums 3,5 km. Nepieciešams izmantot galvas lukturīšus.
  • Distanču slēpošanas aplis Pauku Priedēs 1,5 km garumā, ko iespējams savienot ar slēpošanas apli “Baiļos”, kopā veidojot 7 km garu slēpošanas maršrutu.
  • Kocēnos distanču slēpotājiem izveidota aptuveni 1 km gara trase pļavā starp Alejas ielas un Ozolu ielas alejām. Lai gan trasi daļēji izgaismo tuvumā esošais ielu apgaismojums, dienas tumšajā laikā ieteicams izmantot galvas lukturīšus.
  • Distanču slēpošanas trase Naukšēnos, ar startu un finišu Naukšēnu sporta stadionā. Trase ir 3 km gara, paredzēta slidsolim un ved cauri Brantiņu mežam. Tā kā trase nav apgaismota, dienas tumšajā laikā lūgums izmantot galvas lukturīšus.
  • Distanču slēpošanas trase pie Mazsalacas vidusskolas stadiona. Trases garums ir 10 km, taču tā nav apgaismota, dienas tumšajā laikā nepieciešams izmantot galvas lukturīšus. Sīkāka informācija pie biedrības “Mazsalacas aplis” pārstāvja Ivara Slotiņa tālr. 29146111.
  • Distanču slēpošanas trase Rūjienā pie Rūjienas vidusskolas. Trase ir 3,3 km gara, paredzēta slidsolim.
  • Distanču slēpošanas trase Vaidavā, paredzēta klasiskajam solim, apkārt Vaidavas ezeram.
  • Distanču slēpošanas trase Slāžu mežā (Strenču apvienība) paredzēta slidsolim – trases garums nepilni 2 kilometri, trase nav apgaismota. Braucot pa Strenču-Trikātas ceļu, apmēram 3km (skaitot no tilta pār Gauju) pirms pagrieziena uz Jaunklīdzi, pie Slāžu pieturas pa labi iet LVM ceļš mežā. (aptuvenas koordinātas: 57.597368, 25.705833)

Ja esi kalnu slēpošanas vai snovborda cienītājs, šosezon darbu uzākusi arī trase “Baiļos”, Valmierā – pieejamas divas trases ar pacēlājiem, ir sagatavoti parka elementi, kā arī darbojas kafejnīca, kur sasildīties un atpūsties starp nobraucieniem. Plašāk par darba laiku un cenām vari uzzināt: Baiļi.

Savukārt, ja vēlies ļauties slidošanas priekam, šobrīd ikvienam pieejama slidotava pie Rūjienas vidusskolas, kā arī visu decembri Valmieras Olimpiskajā centrā turpinās publiskās slidošanas. Par laikiem un izcenojumiem interesējies: Valmieras Olimpiskais centrs.

Informācija par slēpošanas un slidošanas iespējām šajā sezonā tiks papildināta Valmieras novada mājas lapā.