Slēpo Valmieras novadā!

Ir īstais laiks, lai skaisto un sniega bagāto ziemu baudītu slēpojot. Riņķot parkā, slīdēt starp piesnigušiem kokiem mežā vai uzņemt labu ātrumu līdzenā slēpju ceļā – aicinām izvēlēties sev piemērotāko slēpošanas trasi Valmieras novadā!

Aktuālā informācija pieejama Valmieras novada mājaslapā www.valmierasnovads.lv šeit, to papildinot vai informējot par izmaiņām saistībā ar laikapstākļiem.

Valmierā
Jāņparkā, sākot no svētdienas, 5. decembra, pēcpusdienas, būs pieejama trase gan klasiskajam, gan slidsolim. Arī Pauku priedēs izveidota trase slidsolim.

Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībā
“Baiļos” 3km garumā var labi trenēt slidsoli distanču slēpošanas trasē. Savukārt tiem, kuriem tuvāki braucieni no kalna, patiks kalnu slēpošanas trase.

Burtnieku apvienībā
Vanagu pļavā no sestdienas, 4. decembra, pēcpusdienas būs pieejama distanču slēpošanas trase gan klasiskajam, gan slidsolim. Trase izveidota arī atpūtas parkā “Avoti”.

Strenču apvienībā
Ceļā no Strenčiem uz Trikātu aicinām izmēģināt slēpošanas trasi Torņa ceļš (slidsolim).

Naukšēnu apvienībā
Ar startu un finišu Naukšēnu stadionā, vedot cauri Brantiņu mežam, ir izveidota 3km gara distanču slēpošanas trase slidsolim.

Rūjienas apvienībā
Pie Rūjienas vidusskolas aiz slidotavas pieejama trase slidsolim.

Mazsalacas apvienībā
Īsākai distancei iespējams izvēlēties mazo trasi, kas sākas pie Mazsalacas vidusskolas sporta laukuma, savukārt ilgākam laikam uz slēpēm – trase Skaņākalna dabas parka teritorijā. Tur izturīgākos gaida 12km aplis.

Kocēnu apvienībā
Kocēnos, kā ierasts, slēpotājiem pieejama trase, kas izveidota pļavā ciema centrā starp Alejas ielas un Ozolu ielas alejām. Lai gan trasi daļēji izgaismo tuvumā esošais ielu apgaismojums, iestājoties krēslai, iesakām slēpotājiem līdzi paņemt pieres lukturīti.
Pateicamies Dabas aizsardzības pārvaldei, kas izveidojusi 11 km garu distanču slēpošanas trasi Zaļā dzelzceļa posmā no Mazbrenguļu ceļa pārbrauktuves līdz Dikļu stacijai un Grebu kalna virzienā.

Slēpošanas trases pieejamas, kamēr to ļaus laikapstākļi.

Lūdzam būt atbildīgiem un nopietni izturēties pret dažādu traumu risku, lai par ziemas izbaudīšanu būtu vien labas atmiņas. Tāpat aicinām rūpēties par savu un līdzcilvēku veselību, ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai.