Skrējiensoļojums Rīga – Valmiera 2024

Skrējiensoļojums Rīga - Valmiera

Skrējiensoļojums Rīga – Valmiera, saukts arī par “Gladiatoru pastaigu”, šogad notiks Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā. Starts pusnaktī pie Brīvības pieminekļa zem Mildas zvaigznēm, bet finišs – pie Sv. Sīmaņa baznīcas Valmierā.

Vēsturiskais skrējiens, kam ir sava loma Latvijas neatkarības atgūšanā, norisinājās no 1989. līdz 1993. gadam, tas atjaunots 2014. gadā, un kopš 2015. gada nes arī labdarības pasākuma vārdu. Līdzšinējos deviņos gados bērniem ar kustību traucējumiem no Vidzemes projekts savācis vairāk nekā 42 tūkstošus eiro. Šogad 107 kilometrus garā skrējiena dalībnieki un brīvprātīgie palīgi līdzekļus vāc mazā valmierieša Regnāra Bērziņa-Krūmiņa rehabilitācijas procedūrām fonda “Ziedot.lv” bērnu centrā “Poga”. 

Pasākumam sesto reizi būs arī Latvijas čempionāta statuss, kas nozīmēs cīņu par uzvaru un jauniem trases rekordiem gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē. Turklāt pirmo reizi Baltijā kādām ultra garajām sacensībām piešķirta Starptautiskās ultraskrējēju asociācijas zelta kvalitātes zīme.

No 1989. gada Ultramaratona pamatvērtības nav mainījušās, un nemainīgs palicis arī uzraksts “Brīvību Latvijai” pie dalībnieku numuriem. 2024. gada skrējiensoļojumā sagaidāms rekordliels dalībnieku skaits, tādēļ visas dienas garumā aicinām Valmieras novada iedzīvotājus un viesus apmeklēt sacensību zonu pilsētas centrā, lai uzmundrinātu dalībniekus! Pie Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas durvju kliņķa finišētājus sagaidīs arī Regnārs ar ģimeni, uzņemoties pasākuma sargeņģeļa pienākumus. Grūtākajos brīžos skrējiena laikā dalībnieki varēs atcerēties, ka starp mums ir bērni, kuri gatavi ieguldīt milzīgu darbu, lai piepildītu mērķi un nostātos uz savām kājām.

Atjaunoto skrējiensoļojumu sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību un fonda Ziedot.lv bērnu rehabilitācijas centru “Poga” rīko biedrība “Ultrataka”.

Plašāka informācija: Ultrataka.lv

Labdarības skrējiensoļojums Rīga-Valmiera