Šķiro bez maksas pie privātmājas namdurvīm

Šķiro bez maksas pie privātmājas namdurvīm

SIA “ZAAO” (ZAAO) turpinot attīstīt modernu, iedzīvotājiem ērtu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, tai skaitā pilnveidojot šķirošanas pakalpojumu pieejamību, paplašina teritoriju, kurā pieejams individuāli dalīti vāktu atkritumu apsaimniekošanas bezmaksas pakalpojums privātmājām.

Šķirot pie privātmājas namdurvīm Valmieras novadā iespējams Valmieras pilsētas teritorijā dzīvojošajiem, Valmieras pagasta centrā dzīvojošajiem, kā arī privātmāju saimniekiem Kocēnu, Mūrmuižas, Pilātu, Poķu, Rubenes ciemu centros, tāpat Mazsalacas, Rūjienas, Sedas, Strenču administratīvo teritoriju centros dzīvojošajiem.

Šobrīd Valmieras novadā pakalpojumu jau izmanto 1375 klienti.

Pakalpojumā ietverto vieglā iepakojuma un stikla iepakojuma konteineru apkalpošana ir bez maksas. Klientu pieredze rāda, ka izmantojot minēto pakalpojumu, mājsaimniecība ietaupa aptuveni 40 % no summas, ko maksā par nešķirotu atkritumu apsaimniekošanas pirms iesaistīšanās atkritumu šķirošanā.

Konkrētā pakalpojuma konteineri ir 240 l ietilpības. Konteiners vieglajam iepakojumam ir ar dzeltenu vāku, tajā drīkst ievietot papīru, kartonu, PET dzērienu pudeles, polietilēna plēves (LDPE), pārtikas, kosmētikas un sadzīves ķīmijas plastmasas iepakojuma (HDPE) kastes, kannas, pudeles, spaiņus, kā arī metāla iepakojumu un priekšmetus. Stikla pudeļu un burku nodošanai tiek uzstādīti konteineri ar melnu vāku.

Lai pieteiktos pakalpojumam, iedzīvotājam ir jābūt ZAAO klientam, kuram ir noslēgts līgums par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu ar konteineru. Pieteikt līguma noslēgšanu par individuāli dalīti vākto atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu var zvanot pa tālr. 64281250, 26515556 vai rakstot uz e-pastu . Līguma noslēgšana tiek organizēta ar pasta starpniecību vai izmantojot elektronisko parakstu.

Šķiro bez maksas pie privātmājas namdurvīm

Jau 2001. gadā, neilgi pēc uzņēmuma izveides, ZAAO sāka klientiem nodrošināt iespēju nodot iepakojumu pārstrādei. Šobrīd infrastruktūra attīstīta līdz 21 EKO laukumam, kuros pārstrādei var nodot gandrīz divus desmitus atkritumu veidu. Tāpat ZAAO darbības reģionā ir uzstādīti vairāk nekā 660 EKO punkti, kuros pieejami konteineri papīra, metāla, plastmasas un stikla nodošanai, radot normatīvajām prasībām atbilstošu infrastruktūras pārklājumu.

Zane Leimane,
SIA ZAAO