Skates “Gada labākā būve Latvijā 2022” atzinība piešķirta tiltam pār Gauju

Gada labākā būve 2022

Skates “Gada labākā būve Latvijā 2022” apbalvošanas sarīkojumā ceturtdien, 17.augustā, kultūras centrā Ulbrokas pērle sumināti 35 pērn pabeigto izcilāko būvobjektu radītāji astoņās nominācijās. Šogad noritējis skates 25.jubilejas cikls, un tā noslēgumā pasniegta Lielā balva – to saņēma ēku komplekss Ola Foundation Ķīpsalā.
Latvijas Būvnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs, skates žūrijas vadītājs Normunds Grinbergs uzsver: “Esam gandarīti, ka jubilejas ciklā varam pasniegt Lielo balvu, jo to nopelna tikai tās objektu radītājas komandas, kas paveikušas patiesi nevainojamu darbu, izmantojušas inovācijas un rāda atbildīgu attieksmi pret vidi un sabiedrību. Lielo balvu pasniedzam ne katru gadu, bet šogad žūrija vēroja augstu būvniecības kvalitāti visos finālā vērtētajos objektos.”

Nominācijā Inženierbūve atzinību saņēma Gaujas tilts valsts reģionālā autoceļa P25 Smiltene – Strenči 27,595.-28,417. km. Jau informējām, ka šo tiltu pēc ievērojamas pārbūves atklāja 2022. gada septembrī. Tilts uzbūvēts 1909. gadā un ir viens no vecākajiem daudzlaidumu dzelzsbetona tiltiem Baltijas valstīs. Pēc pārbūves tas ir ieguvis vienotu veidolu, jo tērauda siju laidumi ar koka klājumu, kas 1929. gadā bija piebūvēti papildus,  tagad ir pārbūvēti par dzelzsbetona laidumiem. Uz tilta brauktuves visā garumā ieklāts vēsturiskais laukakmens bruģis, kas bija saglabājies zem ceļa seguma.

Vairāk par balvu saņēmējiem šeit.

Gaujas tilts
foto Renārs Koris