SIA “VTU Valmiera” būs elektriskie mikroautobusi

SIA “VTU Valmiera” 2023. gada 31. maijā noslēdza līgumu ar SIA “Electrify” par sešu jaunu elektrisko mikroautobusu iegādi. Plānots, ka pasažierus ar tiem reģionālās nozīmes maršrutos pārvadāt sāks nākamā gada vasarā. Tāpat arī ir noslēgts līgums ar SIA “M.E.LAT-LUX” par 11 jaunu Mercedes Benz autobusu iegādi un SIA “Universals” par deviņu Mercedes Benz Sprinter mikroautobusu iegādi. Plānots, ka šie autobusi pasažierus pārvadāt reģionālajos maršrutos sāks nākamā gada pavasarī.

“Bezizmešu elektrisko mikroautobusu uzlādi veiksim uzņēmuma teritorijā, vadoties pēc autobusu kursēšanas grafika. Tādējādi arī veicot pēc iespējas efektīvāku uzlādi un ietaupot resursus. Šie uzņēmumam būs pirmie elektriskie mikroautobusi, kas ir nākamais nozīmīgais solis uzņēmuma ilgtspējīgā attīstībā. Pirms sāksim pārvadāt pasažierus plānotas arī mācības autobusa vadītājiem,” stāsta SIA “VTU Valmiera” Transporta daļas vadītājs Guntis Kamzols.

Jāpiemin, ka šogad iegādāti un darbu sākuši jau septiņi ISUZU GRAND TORO un astoņi Mercedes Benz MB E 12 UE markas autobusi, kas pasažierus pārvadā reģionālajos maršrutos.

Elektrisko mikroautobusu piegādātājs tika noteikts atklātā konkursā, veicot iepirkumu. Autobusu iegāde tiks veikta, lai nodrošinātu 2023. gada 20. janvārī ar valsts SIA “Autotransporta direkcija” noslēgtā līguma izpildi, paredzot SIA “VTU Valmiera” tiesības sniegt pasažieru pārvadājumu pakalpojumus maršrutu tīkla daļā “Valmiera, Valka, Smiltene” desmit gadus. Arī 11 jauno Mercedes Benz autobusu un deviņu Mercedes Benz Sprinter mikroautobusu piegādātāji tika noteikti atklātos konkursos.