Senioru medijpratības ceturtdienas “Saproti informāciju” Valmieras novadā

Senioru mediju mācības

Lai sekmētu medijpratības zināšanas un prasmes senioriem, šī gada aprīlī un maijā Valmieras novadā notiks senioru medijpratības darbnīcas “Saproti informāciju”: Rencēnos (04.04), Rūjienā (11.04), Valmierā (18.04), Naukšēnos (25.04) un Mazsalacā (16.05).

Šogad ar Kultūras ministrijas atbalstu Latvijā tiek rīkotas medijpratības darbnīcas senioriem, lai mazinātu maldinošas informācijas radītos riskus un veicinātu kritisku domāšanu publiskajā telpā pieejamajai informācijai. Darbnīcās tiks analizēti arī krāpniecības gadījumi, lai iepazīstinātu seniorus ar iespējamiem draudiem un krāpnieku izpausmēm, tādējādi tos laicīgi nosakot un pasargājot sevi un savus tuviniekus.

Mācības noris visā Latvijā jau no šī gada februāra līdz pat oktobrim. Semināru plāns, to norises vietas un pieteikšanās dažādos Latvijas reģionos atrodams ŠEIT. Darbnīcām nepieciešams pieteikties iepriekš, nosūtīt īsziņu ar vārdu un uzvārdu, norādot arī vēlamo darbnīcu, kuru plānots apmeklēt, uz tālr. nr. 27820430 (Gundega).

Plānots, ka darbnīcās tiks apmācīti ap 600 senioru, rīkojot vismaz piecus seminārus katrā reģionā, katrā mācību pasākumā piedaloties vismaz 20 senioriem. Mācības organizē Zemgales NVO Centrs kopā ar sadarbības partneriem no Latgales (Dienvidlatgales NVO Centrs), Kurzemes (Kurzemes NVO Centrs) un Vidzemes (Valmieras novada fonds). Par Rīgas un Zemgales reģionu atbildīgā organizācija – Zemgales NVO Centrs.

Senioru medijpratības mācības finansiāli atbalsta Kultūras ministrija līdzdarbības līguma ietvaros ”Līdzdarbības līgums ar Kultūras ministriju par valsts pārvaldes uzdevuma – senioru medijpratības veicināšana – veikšanu”, līgums Nr.2.5-8-31. Projektu koordinē un tā ieviešanu nodrošina Zemgales NVO Centrs (www.zemgalei.lv).

Plašāka informācija: Uldis Dūmiņš, Zemgales NVO centrs
Tālrunis: 29802373, e-pasts:

Informāciju sagatavoja:

Gundega Siliņa,

Valmieras novada fonds