Sēļu muižā notiks Vizmu saiets

30.jūlijā Sēļu muižā notiks Vizmu saiets, skaistā notikumā pulcējot Vizmas.

Tradīcija Latvijas Vizmām satikties salidojumā katru gadu kādā citā vietā aizsākās 1994. gadā. To iedibināja Dobeles kora “Vizma” mākslinieciskā vadītāja Vizma Zandersone, vēloties korim piedāvāt kādu interesantu norisi.

“Nebiju domājusi par tik ilgu un plašu rezonansi. Bet uz pirmo Vizmu salidojumu atsaucās deviņas Vizmas. Tradīcija bija sākusies. Ikgadēji svētki, kuri notiek dažādās Latvijas vietās. Arī organizētāji mainās. Pēdējos gados salidojumā piedalās ap 40–50 Vizmu. 2006. gadā notika pat divi salidojumi – gan Jaundubultos Latvijā, gan Toronto Kanādā. Mums ir savs karogs, sava himna, kurai mūziku komponējusi Selga Mence, bet teksts ir Vizmas Belševicas “Vizma – vārda māsa mana”,” stāsta Vizma Zandersone.

Katru gadu (izņemot pandēmijas laiku, kad tikšanās nenotika) Vizmas salidojumā iepazīst kādu skaistu vietu Latvijā. Šogad izvēlēta Sēļu muiža, pateicoties ilggadējām salidojuma atbalstītājām un rīkotājām Vizmai Maksiņai un Vizmai Zandersonei.

30.jūlijā reģistrēšanās sāksies plkst.13.00, plkst.14.00 notiks ekskursija muižā, plkst.15.00 – Vizmu sarunas uz Mīlestības saliņas, ko vadīs Vizma Zandersone, bet plkst.17.00 būs koncerts. Piedalīsies Dobeles Kultūras nama sieviešu koris “Vizma”, Valmieras Kultūras centra vīru koris “Imanta”, Sēļu pagasta Tautas nama dāmu deju kopa “Reveranss”, folkloras kopa “Sēlene”, kapela “Sēļu muižas muzikanti”. Ieeja – bez maksas.

Sarīkojuma laikā var tikt filmēts un fotografēts.

Informāciju sagatavoja:
Ināra Blūma,
Sēļu pagasta Tautas nama vadītāja