Sēļu muižā notiks pasākums “PAMANĪT GRĀMATU. Grāmatu māksla un tās attīstība Latvijā”

2024. gada 15. maijā Sēļu muižā notiks pasākums “PAMANĪT GRĀMATU. Grāmatu māksla un tās attīstība Latvijā”. Tas norisinās Latvijas Nacionālās bibliotēkas notikumu ciklā “Latviešu grāmatai 500” ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.

Pasākumā tiksies Valmieras novada publisko bibliotēku darbinieki un citi interesenti, kuri vēlas papildināt savas zināšanas par latviešu grāmatu mākslas attīstību pēdējo 200 gadu laikā.

Pasākumā ar priekšlasījumiem piedalīsies mākslas zinātniece Ingrīda Burāne “Skaista grāmata. Ko tas nozīmē 20. gs. pieredzē. Desmit ievērojamākie mākslinieki laika kontekstā”; latviešu grafiķis, mākslas zinātnieks Valdis Villerušs “Pirmais profesionālais latviešu grafiķis (arī grāmatu ilustrators) Augusts Daugulis” un latviešu ilustratore Agija Staka “Mūsdienu bērnu grāmatu ilustrēšanas tendences un kritēriji”.

Pasākumu organizē Mazsalacas pilsētas bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un Valmieras bibliotēku.

Apmeklētājiem tiks nodrošināts transports no Mazsalacas uz Sēļiem pirms pasākuma un no Sēļiem uz Mazsalacu pēc pasākuma (pieteikšanās līdz 3. maijam, zvanot uz Mazsalacas pilsētas bibliotēku pa tālr. 27883490).