Sēļu muižā notiks desmitie Mazie Opermūzikas un Mākslas svētki

Sestdien, 12. augustā, Valmieras novada Sēļu muižā notiks desmitie Mazie Opermūzikas un Mākslas svētki, priecējot apmeklētājus ar opermūzikas nakts koncertu, kas ir šo svētku kulminācija, kad zem naksnīgajām debesīm romantiskā gaisotnē izskan kādas operas koncertstāsts.

Sestdien, 12. augustā, plkst. 22.00 Valmieras novada Sēļu muižā notiks desmitie Mazie Opermūzikas un Mākslas svētki, priecējot apmeklētājus ar opermūzikas nakts koncertu, kas ir šo svētku kulminācija, kad zem naksnīgajām debesīm romantiskā gaisotnē izskan kādas operas koncertstāsts.

Šogad opermūzikas nakts koncertā “Liktenīgā sieviete – Hanna” apmeklētājus priecēs komponista Franča Lehāra slavenās operetes “Jautrā atraitne” muzikāls stāsts pēc Viktora Leona un Leo Šteina sarakstītā libreta. Tā ir viena no visu laiku populārākajām operetēm pasaulē, kuras lieliskā mūzika un romantiskais stāsts apbur visu paaudžu skatītājus arī šodien.

Nauda un bagātība, mīlestība un cilvēcīgums… vīrieša un sievietes attiecības, kaislības un intrigas, komiski pārpratumi ar laimīgām beigām tiks izdzīvoti Sēļu muižas senatnīgajā parkā dzirkstošās un krāšņās Franča Lehāra mūzikas ietērpā.

Nakts koncerta muzikālo stāstu “Liktenīgā sieviete – Hanna” uzburs lieliskie operas solisti: Inga Šļubovska (soprāns), Evija Martinsone (soprāns), Raimonds Bramanis (tenors), Kalvis Kalniņš (baritons). Raksturus spilgti iezīmēs izcili radītais mūzikas pavadījums, kas izskanēs svētku kamerorķestra sniegumā diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā.

Tā būs ne tikai lieliska iespēja iepazīt Franča Lehāra izcilās operetes “Jautrā atraitne” romantisko stāstu, kas joprojām priecē skatītājus visos slavenākajos pasaules operteātros. Sinerģijā ar dabas krāšņumu, gaismas un sveču atspulgiem muižas dīķī aicinām novērtēt kultūrvēsturiskā mantojuma, ainaviskās kultūrvides nozīmību, augstas raudzes profesionālas mākslas pieejamību, izceļot un akcentējot Sēļu muižas kultūrtelpai raksturīgās tradīcijas un kultūrvidi Valmieras novadā.

Mazie Opermūzikas un Mākslas svētki Sēļu muižā aizsāksies ar svētku atklāšanas ceremoniju un ekskursiju muižas kompleksā, apskatot un atverot vairākas mākslas izstādes (no plkst. 20.30). Izstāžu zālē – “Rūjienas audēju dzimtas dārgumu pūralāde”. Dzimtas stāsts ar Austru Rulli, Viju Rulli, Ausmu Cauni un Gunitu Velpi. Velvju zālē atvērsim mākslinieces Elīzas Jaunzemes personālizstādi “Kvarcs”. Mazajā zālē skatāma Mārītes Siliņas gleznu izstāde “Maizes ceļš zied…”. Klētī atvērsim TLMS “Smiltene” izstādi “Rakstiem vien cimdus adu, rakstiem vien villainītes…”, piedalās: Daiga Melnace, Alda Miķe, Ausma Dūle, Gunta Dūle, Dita Brūzīte, Ieva Miķe, Ilze Tarasa, Inga Bormane, Evita Bormane, Iveta Eihe, Lauma Kārkliņa, Līva Sarma, Raita Leite, Videga Liepiņa, Vinete Brunovska. Stallī – kolekcionāra Roberta Pāžes radio kolekcijas izstāde un tradicionālā izstāde “Ziedi manā dārzā”, ko iekārtos Jana Buliņa. Būs iespēja apskatīt arī pastāvīgās ekspozīcijas – vēsturisko ekspozīciju “Sēļu muiža un apkārtnes muižas” Izstāžu zālē un porcelāna figūriņu kolekcijas izstādi Mazajā zālē.

Aicinām izbaudīt Sēļu muižas senatnīgo auru, dabas krāšņumu un romantisko noskaņu desmitajos Mazajos Opermūzikas un Mākslas svētkos Sēļu muižā 12. augustā! Svētki tradicionāli notiek katru gadu augusta otrajā sestdienā.

Ieejas maksa – 10 EUR.

Svētkus atbalsta Valmieras novada pašvaldība, uzņēmēji no Sēļiem, Mazsalacas, Burtniekiem un Rūjienas.

Norises laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un video materiāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos.

Afišai izmantots mākslinieces Laines Kainaizes darbs “Operas svētki Sēļu muižā”.

Informāciju sagatavoja:
Ināra Blūma,
Sēļu pagasta Tautas nama vadītāja