“Sējējs 2022” veicināšanas balvas saņēmuši Valmieras novada lauksaimnieki

Sējējs 2022

Pasludināti Zemkopības ministrijas konkursa “Sējējs 2022” laureāti un veicināšanas balvu ieguvēji. Šogad konkursa “Sējējs” laureātus sveica un balvas piešķīra deviņās konkursa nominācijās, kā arī tika pasniegta balva “Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā”.

Veicināšanas balvas sekojošās nominācijās saņēmuši arī Valmieras novada lauksaimnieki:

  • “Gada lauku saimniecība”- SIA “Zirgaudzētava Kocēni”;
  • “Ģimene lauku sētā” – SIA “Lizagro”;
  • “Gada veiksmīgākā kopdarbība” – LPKS “Piena loģistika”.

SIA “Zirgaudzētava Kocēni” darbojas no 2000. gada Kocēnu pagastā, kur ar Eiropas Savienības atbalstu ir izveidots mūsdienīgs jāšanas un zirgu audzēšanas komplekss. Saimniecībā rūpējas par 60 zirgiem. Kocēnos tiek rīkotas sacensības konkūrā, izjādē un pajūgu braukšanā. “Nekas nav skaistāks par zirgu!” – tāds ir SIA “Zirgaudzētava Kocēni” moto.

SIA “Lizagro” saimniecība darbojas no 2014. gada Rencēnu pagastā, Lizdēnos. Saimniecības ganāmpulkā ir 85 liellopi, ko aprūpē saimnieks Aldis Trēziņš ar ģimeni, darbojoties ar videi draudzīgām metodēm. Saimnieks uzskata, ka galvenais uzdevums ir panākt, lai ganāmpulks justos labi. Saimniecība darbojas kooperatīvajā sabiedrībā “Latvijas liellops”, kas apvieno vienpadsmit gaļas liellopu audzētājus, kuru mērķis ir nodrošināt kvalitatīvu, ar zāles lopbarību nobarotu liellopu gaļu vietējiem Latvijas patērētājiem.

LPKS “Piena loģistika” ir lielākais piensaimnieku izveidotais kooperatīvs, kura pamatdarbība ir nepasterizētā piena iepirkšana un pārdošana piena pārstrādes uzņēmumiem. Kooperatīvu izveidoja 13 saimniecības 2015. gadā. Šobrīd kooperatīvā ir 70 biedri un piena savākšanu nodrošina 12 piena mašīnas. Kooperatīva galvenā prioritāte un darbības pamats ir biedru intereses.

Zemkopības ministrijas konkursa “Sējējs” balva tapusi, iespaidojoties no izcilā latviešu tēlnieka Kārļa Zemdegas radītā pieminekļa “Sējējs”, kas atrodas Rūjienā. Šo unikālo piemiņas statueti radījusi māksliniece Laura Bistrakova. Kā atzīst arī paši “Sējēja” laureāti, balva ir kļuvusi par nozīmīgu konkursa simbolu.

Konkursa “Sējējs” apbalvojumu pasniegšana kļuvusi par Latvijas labāko lauksaimnieku nozīmīgāko godināšanas pasākumu, bet laureāta nosaukums “Sējējs” – par priekšzīmīga darba apliecinājuma zīmi. Šogad konkurss “Sējējs” notika 29. reizi. Plašāka informācija par konkursu pieejama tīmekļvietnē www.sejejs.lv.