Saulainas brīvdienas Rūjienas pusē kopā ar Muižnieka atslēgu glabātāju

Saulainas brīvdienas Rūjienas pusē kopā ar Muižnieka atslēgu glabātāju

Sniegs jau krietni nokusis, pavasara pali atkāpušies un saulīte tā vien aicina ieelpot sasilušo gaisu un doties kādā piedzīvojumā. Muižnieka atslēgu glabātājs, kā jau vecs pļāpa, iepazīstinās ar savā garajā mūžā dzirdētajiem un pieredzētajiem nostāstiem par Rūjienas muižu, Rūjas upi, skulptūrām, kas, starp citu, mēdz pazust un ar pašiem rūveniešiem. Pārgājiens ir piemērots visai ģimenei un ļaus izkustināt kājas pa Rūjienas mājīgajām ieliņām. Aktivitāte ir veicama individuāli līdz 31. martam, sekojot elektroniskam leģendas failam ar ceļa norādēm, kas aplūkojams un lejupielādējams šeit.

Galvenais akcents pārgājienā tiek pievērsts Rūjienas muižai un dažādiem Rūjienas pilsētu raksturojošiem objektiem, kas iepazīstinās ar rūveniešu vērtībām. Visu pārgājiena posmu ar stāstiem pavadīs mītiskais tēls – Muižnieka atslēgu glabātājs, kuram jaunības dienās Rūjienā atgadījies ne viens vien piedzīvojums. Maršruta posms ved pa aptuveni 7,5 kilometru garu asfalta, grants, zemes ceļu un taciņu piedzīvojumu. Pārgājiena pirmajā daļā, Rūjas upes labajā krastā, ceļš vedīs pa dažādām ielu un parku taciņām, bet otrajā daļā – pa Rūjas upes kreiso krastu, kas iepazīstinās ar nedaudz citādāku skatu uz Rūjienu. Pavasarī, kā jau dabas pārmaiņu laikā, ceļi un taciņas var iegūt gan apledojušus, gan dubļainus veidolus. Lai pārgājiena laikā nenomaldītos, svarīgi sekot līdzi elektroniskajam leģendas – ceļa norāžu failam. Papildu Rūjienas piedzīvojumam, aicinām iegriezties turpat esošajā Endzeles vai Naukšēnu muižā, pagarināt braucienu ar mākslinieku paradīzes – Oleru muižas iepazīšanu un purva takas gājienu, vai vienkārši miera baudīšanu Šrēderu dzimtas veidotajā Burtnieku muižas parkā. Visiem pārgājiena dalībniekiem, dodoties dabā un pilsētvidē, aicinām būt atbildīgiem, ievērot dabas saudzēšanas un atkritumu neatstāšanas principus – ko atnesi, to aiznes, ugunskurus kurināt tam paredzētās vietās, kā arī neatkāpties no norādītā pārgājiena maršruta un cienīt apkārtējo cilvēku privātīpašumu teritoriju robežas.

Pārgājienu ciklā galvenā uzmanība vērsta uz piecu Valmieras novada muižu apvidiem – Mūrmuižas nocietinājuma torni, Veļķu, Rūjienas, Sēļu un Pantenes muižām. Pārgājienu cikls norisināsies četros posmos, sākot no februāra līdz maijam, katrā mēnesī aicinot iepazīt konkrēto muižu un tuvumā esošās dabas vērtības. Katra pārgājiena posms tiks publicēts mēneša pirmajos datumos Valmieras novada Tūrisma mājaslapā visit.valmiera.lv. Lejupielādējot failu savā mobilajā viedierīcē un sekojot failā esošajām norādēm, ikvienam izdosies tikt galā ar ielu un taciņu līkločiem. Aktīvākajiem pārgājiena cikla dalībniekiem būs iespēja pretendēt uz Valmieras novada Tūrisma pārvaldes sarūpētajām pārsteiguma balvām. Lai nonāktu aktīvāko dalībnieku lokā, aicinām doties konkrētajā pārgājiena posmā, atbildēt uz jautājumiem, kas uzdoti pārgājiena aprakstā, un atbildes iesūtīt uz e-pastu . Atgādinām, ka par pārgājienu cikla aktīvāko dalībnieku var kļūt, pievienojoties jebkurā laikā!

Pārgājienu cikla “Muižnieka atslēgu glabātājs” 3. posms būs pieejams aprīļa sākumā un būs veicams visu aprīļa mēnesi. Pārgājienu ciklu atbalsta “Latvijas Piļu un muižu asociācija”.

Dodoties dabā, aicinām ievērot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatības ierobežošanai, kā arī patīkamākai pārgājiena veikšanai, sekot līdzi aktuālajām laikapstākļu prognozēm.