Satiec Valmieras novadu Hanzas dienās Vīlandē!

Vēsturiskajām un mūsdienu tradīcijām mijoties, no 3. līdz 5. jūnijam ar plašu kultūras piedāvājumu Igaunijā, Vīlandē norisināsies Hanzas dienas, kurās piedalīsies arī Latvijas Hanzas pilsētas, tostarp Valmiera.

Vēsturiskajām un mūsdienu tradīcijām mijoties, no 3. līdz 5. jūnijam ar plašu kultūras piedāvājumu Igaunijā, Vīlandē norisināsies Hanzas dienas, kurās piedalīsies arī Latvijas Hanzas pilsētas, tostarp Valmiera.

Viduslaikos tik spēcīgā Hanzas tirgotāju savienība šobrīd ir plašāk zināma kā Hanzas pilsētu savienība. Tajā ir apvienojušās tās pilsētas, kam vēsturiski attīstībā nozīmīga loma bijusi Hanzas tirgotāju savienībai. Lai stiprinātu vēsturiski izveidojušās saites, ik gadu dažādās savienības pilsētās norisinās Hanzas svētki. Mūsdienās Valmiera kā viena no Hanzas pilsētām šajos svētkos aktīvi piedalās kopš 1993. gada. Pavisam drīz, no 3. līdz 5. jūnijam, Vīlandē Valmiera kopā ar tādām Latvijas Hanzas pilsētām kā Cēsis, Kuldīga, Limbaži un Straupe iepazīstinās ar Latvijas kultūru, tradīcijām un tūrisma piesaistēm Latvijas Hanzas pilsētu savienību īpašajā Latvijas svētku zonā.

Vīlandes Hanzas dienu Valmieras stendā apmeklētāji tiks priecēti ar Valmiermuižas alus degustācijām, Hanzas monētu kalšanu un Laimes ratu, kas piepildīts ar Valmieras novada tūrisma uzņēmēju sarūpētiem īpašiem pārsteigumiem. Valmieras stendā svētku viesi varēs uzzināt par gaidāmajām norisēm, kā arī gūt visaptverošu informāciju par tūrisma piesaistes objektiem Valmieras novadā. Vīlandes Hanzas dienu apmeklētājiem būs iespēja pārliecināties, kāpēc Valmiera ir igauņiem draudzīgākā pilsēta!

Hanzas dienu laikā būs Igaunijas mākslinieku koncerti uz svētku skatuvēm, pašdarbnieku kolektīvu priekšnesumi, tirdziņš, īpašie piedāvājumi restorānos un kafejnīcās, aktivitātes ģimenēm un citas norises. Vīlandē viesosies arī Latvijas Hanzas pilsētu pašdarbības kolektīvi no Valmieras un Cēsu novada, lai mūsu kaimiņus iepazīstinātu ar tradicionālajām dejām un dziesmām.

Svētku programma šeit. Uz tikšanos Vīlandē no 3. līdz 5. jūnijam!

Valmieras novada pašvaldības vizīte Vīlandē