Satiec Valmieras novadu Hanzas dienās Vīlandē!

Vēsturiskajām un mūsdienu tradīcijām mijoties, no 2. līdz 4. jūnijam ar plašu kultūras piedāvājumu Igaunijā, Vīlandē norisināsies Hanzas dienas, kurās piedalīsies arī Latvijas Hanzas pilsētas, tostarp Valmiera.

Viduslaikos tik spēcīgā Hanzas tirgotāju savienība šobrīd ir plašāk zināma kā Hanzas pilsētu savienība. Tajā ir apvienojušās tās pilsētas, kam vēsturiski attīstībā nozīmīga loma bijusi Hanzas tirgotāju savienībā. Lai stiprinātu vēsturiski izveidojušās saites, ik gadu dažādās savienības pilsētās norisinās Hanzas svētki. Vīlandē tiks pārstāvētas Latvijas Hanzas pilsētas Valmiera, Cēsis, Aizkraukle, Limbaži un Straupe. Svētku apmeklētāji tiks iepazīstināti ar Latvijas kultūru, tradīcijām un tūrisma piesaistēm Latvijas Hanzas pilsētu savienību īpašajā Latvijas svētku zonā, kur viesus ar saviem priekšnesumiem priecēs bigbends “Valmieras puikas” un tautas deju kopa “Savieši”, kā arī kolektīvi no citiem Latvijas novadiem.

Hanzas svētki tiks svinīgi atklāti 2. jūnija vakarā plkst. 18:00. Pēc tam Viljandi pilsētas “Uueveski” rajona vietējie iedzīvotāji visa vakara garumā aicinās viesus uz kafejnīcām, kas iekārtotas dārzos un mājās. Kafejnīcu nakts noskaņu un “Uueveski” rajona omulīgos nostūrus varēs baudīt līdz pat pusnaktij. Koncerts, kas sāksies stundu pirms pusnakts, aicinās klausītājus pie “Uueveski” atpūtas zonas peldbaseiniem, kur savu jauno albumu prezentēs grupa “Angus”. Vasarīgi silto un ritmisko mūziku papildinās gaismas šovs.

Svētku laikā vecpilsētas ielās darbosies Lielais amatniecības gadatirgus, Viljandi ezera pludmalē varēs apmeklēt dažādas tematiskās zonas, baudīt daudzveidīgu kultūras programmu un piedalīties sporta sacensībās.

Savukārt Valmieras stendā apmeklētājiem tiks piedāvāta Valmiermuižas alus garšu degustācija, varēs uzzināt par gaidāmajām norisēm, kā arī gūt visaptverošu informāciju par tūrisma piesaistes objektiem Valmieras novadā. Vīlandes Hanzas dienu apmeklētājiem būs iespēja pārliecināties, kāpēc tieši Valmiera ir igauņiem draudzīgākā pilsēta! Valmieras novada Tūrisma pārvalde ir sagatavojusi īpašu piedāvājumu viesiem no Igaunijas – ceļošanas spēli pa Valmieras novadu “Valmiera ringreisi mäng”, kā ietvaros kaimiņi no Igaunijas tiks aicināti apmeklēt 8 tūrisma objektus Valmieras novadā, krāt zīmodziņus un laimēt vērtīgas balvas no tūrisma uzņēmējiem.

Pilna svētku programma pieejama šeit. Uz tikšanos Vīlandē no 2. līdz 4. jūnijam!

Informāciju sagatavoja: Vineta Pūce, Valmieras novada Tūrisma pārvaldes vadītāja vietniece, mob. tālr.: 25664420