Satiec savu meistaru Valmieras novadā!

31.martā, 1. un 2. aprīlī meistari aicina interesentus apmeklēt un iesaistīties akcijā “Satiec savu meistaru!”, iepazīstinot ar dažādiem amatiem un prasmēm, kā arī radot interesi par nemateriālo kultūras mantojumu.

31.martā, 1. un 2. aprīlī meistari aicina interesentus apmeklēt un iesaistīties akcijā “Satiec savu meistaru!”, iepazīstinot ar dažādiem amatiem un prasmēm, kā arī radot interesi par nemateriālo kultūras mantojumu.

Valmierā

1.aprīlī no plkst. 11.00 līdz 16.00 Tautas Lietišķās mākslas studijas “Valmiera” telpās (Rūpniecības ielā 25C) ikviens aicināts apgūt aušanas un adīšanas prasmes un iemaņas.

Studijas “Valmiera” vadītāja Baiba Mince pastāstīja, ka praktisku nodarbību laikā ikviens varēs gan vērot, gan apgūt auduma pamatnes veidošanu jeb šķērošanu ar lāpstiņu un aušanas procesu. Tāpat varēs apgūt un uzzināt vairāk par dubultcimdu un mauču adīšanu.

Interesentiem būs iespēja uzaust sev grāmatzīmi.

Ēvelē

2.aprīlī plkst. 12.00–15.00 Ēveles Tautas namā (“Ēveles klubs”, Ēvele) iepazīsim tautas mūziku dziesmu un danču ritmos, kā arī vietējo kulināro mantojumu Rencēnu kapelas “Rotas muzikanti” un muzikālās apvienības “e-Ē” mūziķu vadībā.

Mazsalacā

31.martā plkst. 18.00–21.00 Amatu mājā (Rīgas iela 10) norisināsies gleznošana ar adatu jeb citādā izšūšana. Meistare: Gunta Jēkabsone. Pieteikšanās, zvanot pa tālr. 28446303.

1.aprīlī plkst. 10.00–14.00 iepazīsim “Process” jostas (tehnisko zīmējumu risināšana, materiāla aprēķināšana, pamatnes sagatavošana, darbs stellēs). Meistare: Gaļina Birkava. Pieteikšanās, zvanot pa tālruni 29197379.

1.aprīlī un 2. aprīlī plkst. 10.00–14.00 norisināsies dūraiņu adīšana ar bārkstīm un tīkliņu virspusē. Meistare: Rita Ertmane. Pieteikšanās, zvanot pa tālruni 29375352.

1.aprīlī plkst. 11.00–14.00 rakstaino dubultadījumu iepazīsim meistares Guntas Jēkabsones vadībā. Pieteikšanās, zvanot pa tālruni 28446303.

2.aprīlī plkst. 10.00–13.00 gleznošana ar adatu jeb citādā izšūšana kopā ar meistari Guntu Jēkabsoni. Pieteikšanās, zvanot pa tālruni 28446303.

Rencēnos

31.martā plkst. 17.00 Rencēnu pagasta kultūras nama mazajā zālē (Valmieras iela 12) interesenti aicināti iepazīt dažādus mūzikas instrumentus, iemācīties deju soļus, ieklausīties Rencēnu pagastā pierakstītajos folkloras materiālos, kā arī noklausīties muzikantu un ballīšu stāstus.

Zināšanās un prasmēs dalīsies Rencēnu pagasta kultūras nama kapela “Rotas muzikanti” un folkloras kopas “Rota” dalībnieki.

Plašāka informācija: Valdis Meijers, tālrunis 26456002, e-pasts .

Savukārt 2. aprīlī plkst. 10.00–14.00 Rencēnu pagasta kultūras namā aušanas studija “Rencēni” aicina uz jostu aušanu.

Trikātā

2.aprīlī no plkst.12.00 līdz 17.00 Trikātas Kultūras centrā (Nākotnes iela 1) būs iespēja piedalīties Ziemeļvidzemes ziedainās jostas aušanas meistarklasē Dzintras Koļesņikovas vadībā, pamēģināt motīvu tamborēšanu kopā ar meistari Agitu Rozenbaku, kā arī no plkst. 14.00 galda paliktņu aušanu sviru stellēs kopā ar meistari Zani Ziplāni. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni 29707080.

Vaidavā

Vaidavas Kultūras un amatniecības centrā (Skolas iela 1) tautas lietišķās mākslas studija “Smiltene” 1. aprīlī plkst. 12.00–17.00 aicina uz krekla šūšanu meistares Daigas Melnaces vadībā.

Lai vieglāk izvēlēties, uz kādu nodarbību doties, Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina ielūkoties “Satiec savu meistaru!” kartē mājaslapā www.satiecsavumeistaru.lv.

Norisi “Satiec savu meistaru!” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar novadu pašvaldībām un meistariem visā Latvijā.