“Satiec savu meistaru” Valmieras novadā

“Satiec savu meistaru” Valmieras novadā

Jau 16. reizi visā Latvijā, tostarp 6., 7. un 28. aprīlī arī Valmieras novadā, norisināsies akcija “Satiec savu meistaru!”, aicinot ikvienu piedalīties meistardarbnīcās, lai interesantā veidā plašāk uzzinātu par kādu amata prasmi un tādējādi stiprinātu kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu. Dažādas darbnīcas norisināsies arī Valmieras novadā.

Valmierā

Valmieras Kultūras centra Tautas lietišķās mākslas studija “Valmiera” (Rūpniecības iela 25C) interesentus gaidīs 6. aprīlī no plkst. 11.00 līdz 15.00 – būs iespēja klātienē vērot aušanas procesu, uzzināt, kā top lielie plecu lakati, brunču audums, dvieļi u.c., tāpat arī uzzināt vairāk par pērļoto mauču un dubultcimdu adīšanu. Interesentiem būs iespēja uzaust sev grāmatzīmi un/ vai trauku paliktni. Plašāka informācija un pieteikšanās, zvanot pa tālruni 26767670.

6.aprīlī plkst. 11.00 Valmieras Valsts ģimnāzijas Tautas lietišķās mākslas studijas “Riekums” telpās (Leona Paegles iela 40) būs iespēja uzzināt par aušanas tehnikas veidiem, vērot aušanas procesu, kā arī to izmēģināt, aužot Valmieras ziedaino jostu. Tāpat būs iespēja uzzināt meistarstiķus cimdu un zeķu valnīšu adīšanā. Lūdzam iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 29191393.

Mazsalacā

6.aprīlī plkst. 11.00–15.00 Mazsalacas Amatu mājā (Rīgas iela 10) aicinām uz TLMS “Mazsalaca” vadītājas un meistares Gaļinas Birkavas aušanas meistardarbnīcu – auduma projektēšana un aprēķini. Plašāka informācija un pieteikšanās, zvanot pa tālruni 29197379.

6.aprīlī plkst. 16.00–19.00 Mazsalacas Amatu mājā norisināsies keramikas meistardarbnīca keramiķes Lindas Zeltas vadībā. Uzzināsim vairāk par augu nospiedumiem mālā un funkcionāla trauka izveidi. Plašāka informācija un pieteikšanās, zvanot pa tālruni 25908703.

6. un 7. aprīlī plkst. 10.00–14.00 Mazsalacas Amatu mājā notiks rokdarbu meistardarbnīca meistares Guntas Jēkabsones vadībā, tēma “Gleznošana ar adatu jeb citādā izšūšana”. Būs iespēja uzzināt par izšuvumu veidošanu uz sagatavotiem kartona vai filca paraugiem. Plašāka informācija un pieteikšanās, zvanot pa tālruni 28446303.

Rencēnos

6.aprīlī plkst. 12.00–15.00 Rencēnu pagasta kultūras namā (Valmieras iela 12) kopā ar kapelu “Rotas muzikanti” aicinām iepazīt dažādus mūzikas instrumentus un mācīties deju soļus. Ieklausīsimies vietējā apkārtnē pierakstītajos folkloras materiālos. Būs iespēja klausīties muzikantu aizkulišu stāstus. Plašāka informācija un pieteikšanās, zvanot pa tālruni 26456002.

7.aprīlī no plkst. 11.00 līdz 15.00 Rencēnu pagasta kultūras namā aušanas meistardarbnīcai aicina pievienoties aušanas studija “Rencēni”. Atvērtā meistarklasē/ lekcijā būs iespēja vairāk uzzināt par auduma projektēšanu un aprēķiniem. Plašāka informācija un pieteikšanās, zvanot pa tālruni 29197379.

Sēļos

7.aprīlī plkst. 13.00–15.00 folkloras kopa “Sēlene” un tautas mūzikas kopa ”Sēļu muižas muzikanti” piedāvā atvērto meistardarbnīcu “Saimes dziedāšana pie galda” Sēļu muižā (“Sēļu muiža”, Sēļi). Būs sarunas par Sēļu muižas un pagasta ļaudīm, notikumiem un atgadījumiem, stāstītas anekdotes u.c. Meistarklases dalībniekiem paredzēts neliels cienasts un kopīga dziedāšana. Ikviens varēs iemācīties galda riņķa dziesmu, godos dziedamās dziesmas, kā arī izdziedāt savā ģimenē vai dzimtā mantotās dziesmas. Būs iespēja apgūt saimes uzvedības noteikumus pie galda.

Vaidavā

28.aprīlī plkst. 11.00–15.00 Vaidavas Kultūras un amatniecības centrā (Skolas iela 1A) aicinām piedalīties TLMS “Smiltene meistarklasē “Vilnas dzijas krāsošana ar ķērpjiem”. Plašāka informācija, zvanot pa tālruni 29331590.

Plašāka informācija par “Satiec savu meistaru” atrodama tīmekļvietnē https://www.satiecsavumeistaru.lv/.