Saņemti Latvijas Sporta veterānu – senioru savienības apbalvojumi

Ieva Stiģe ar LSVS apbalvojumiem

Svētdien, 11. decembrī, Kultūras centrā “Ulbrokas Pērle” aizvadīts Latvijas Sporta veterānu – senioru savienības (LSVS) 2022. gada noslēguma pasākums, kur divus apbalvojumus saņēmusi arī Valmieras novada pašvaldība, savukārt ar individuāliem LSVS apbalvojumiem sveikti mūsu novadnieki Aleksejs Koziņecs, Ritvars Kalniņš, Laila Ceika un Raitis Lērme.

Kopumā tika apbalvoti sporta spēļu uzvarētāji novadu, valstspilsētu un sporta klubu vērtējumā, individuālie sportisti apbalvoti ar LSVS Sporta slavas medaļām, LSVS “Goda zīmi”, “Goda diplomu”, kā arī pasniegtas balvas nominācijā “Laureāts 2021” un “Godīga spēle”.

Varam lepoties, ka Valmieras novadā ir aktīvi un sportiski seniori – Valmieras novada pašvaldība saņēma apbalvojumus par iegūto 3. vietu LSVS pašvaldību sporta spēļu absolūtajā vērtējumā un 3. vietu valstspilsētu kopvērtējumā, piekāpjoties vien Rīgai un Daugavpilij. Mūsu komandas nepārspētas palika disciplīnā vieglatlētika telpās, volejbols dāmām 60+, kungiem 40+, 55+, 60+ un airēšanas slalomā, godalgotas vietas kopvērtējumā izcīnītas arī riteņbraukšanā, florbolā un novusā.

Svinīgajā ceremonijā īpaši godināti arī novadnieki Aleksejs Koziņecs, kuru apbalvoja ar LSVS “Goda zīmi” par ilggadīgu un aktīvu dalību, sasniegumiem veterānu sportā, popularizējot Valmieras pilsētas un novada vārdu Latvijā un Baltijā. Ar goda zīmi apbalvots arī Ritvars Kalniņš, kurš šī gada Eiropas čempionātā diennakts skrējienā veica 250,065 km un laboja kopš 2013. gada Jānim Actiņam piederošo Latvijas rekordu (243,991). Neticams gribasspēks, mērķtiecība un izturība piemīt Ritvaram, ar ko lepojamies un apbrīnojam. Ar LSVS medaļām “Sporta slava” apbalvoti Laila Ceika un Raitis Lērme. Attiecīgi Laila Ceika saņēma pateicības vārdus par ilggadīgu sadarbību vieglatlētikas veterānu kustībā Valmierā, piedaloties LSVS sacensībās, dažādos skrējienos, maratonos, tāpat gūstot panākumus dažādās starptautiskās sacensībās Eiropā un Baltijā, bet Raitis Lērme  – par ilggadīgu sadarbību vieglatlētikas veterānu kustībā Valmierā, piedaloties LSVS sacensībās, Pasaules un Eiropas čempionātos, dažādās soļošanas sacensībās Latvijā un Baltijā, gūstot atzīstamus rezultātus.

Valmiera bija arī viena no sacensību rīkotāju pilsētām, 2022. gada martā uzņemot pašvaldību komandas volejbola sacensībās un vieglatlētikas sacensībās telpās, savukārt Vidzemes sporta asociācija, sadarbībā ar Latvijas Sporta veterānu-senioru savienību un Latvijas kanoe federāciju, rīkoja airēšanas slaloma sacensības, kas jūlijā norisinājās Mēmeles upes Lejas dzirnavu plostu ceļa airēšanas slaloma trasē.

Jāpiebilst, ka pirmo reizi Valmierā šogad rīkotas arī  “Valmieras novada atklātās veterānu – senioru sporta spēles”. Sportiskajās aktivitātēs Jāņa Daliņa stadionā piedalījās vairāk nekā 60 senioru. Volejbola sacensībās Valmieras sākumskolas un Valmieras Pārgaujas sākumskolas sporta zālēs par spēcīgākās komandas titulu cīnījās 18 komandas četrās grupās no tuvākām un tālākām Latvijas pilsētām, tai skaitā Daugavpils, Madonas, Saulkrastiem, Rīgas, Ventspils, Līvāniem, Jelgavas, Preiļiem un Gulbenes.

Lielu paldies par ieguldījumu jāsaka Ievai Stiģei un Jānim Dainim, kuri organizē mūsu novada veterānu komandas un to dalību LSVS sacensībās! Valmieras novada pašvaldība arī turpmāk atbalstīs sportistus Latvijas Sporta veterānu – senioru savienības sacensībās, lai attīstītu tautas sportu senioru vidū.