Salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu vakcinācijas kāpums ir 7%

Salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu vakcinācija pret Covid-19 procesā ir vērojams kāpums – pirms nedēļas (18.10.) pirmdienas rītā vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji bija ievadījuši datus par 73 166 vakcinācijas faktiem par nedēļu no 11. līdz 17.10., šonedēļ (25.10.) – 78 207 par nedēļu no 18.10. līdz 24.10. Līdz ar to kāpums, salīdzinot pirmdienas datus, ir 7 %.*

No kopējā iedzīvotāju skaita vakcināciju pret Covid-19 uzsākuši 58%, pabeiguši 51%; no iedzīvotājiem vecumā no 12 gadiem – vakcināciju uzsākuši 66%, pabeiguši – 59%.

Jau vairākas nedēļas vērojama tendence pirmo pošu īpatsvarā (ieskaitot Janssen) – tie ir 80 % no kopējiem vakcinācijas faktiem nedēļā. No visiem vakcinācijas faktiem aizvadītajā nedēļā senioru 60+ grupā vidēji 80 % ir tieši primārie vakcinācijas fakti. Vecuma grupā no 60 līdz 69 gadiem pirmo poti saņēmuši 69 %, vecumā no no 70 līdz 79 – 65%, vecumā no 80 līdz 89 – 52%, vecumā no 90 – 33%. Iedzīvotāju grupā 60+ vidējā aptvere (vakcināciju vismaz ar vienu devu) ir 58 %.

Vakcinācijas pakalpojumu var saņemt pie ģimenes ārstiem, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas punktors tirdzniecības centros un dažādās izbraukuma vakcinācijas formās (vakcīnbuss, mobilais vakcinācijas punkts, izbraukuma vakcinācija Latvijas reģionos un darba kolektīvos), iedzīvotājiem vecumā no 70+ tiek piedāvāta iespēja saņemt vakcīnu mājās.

Atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem, par vakcīnām, vakcināciju, tostarp par vakcīnu drošumu, izstrādāšanu, reģistrēšanu, vakcīnas izstrādāšanas ātrumu, informācija par Latvijā pieejamām vakcīnām, potenciālajām blakusparādībām u.c. jautājumiem atrodamas šeit.

*Vakcinācijas pakalpojumu sniedzēju datus par vakcinācijas faktiem ievada vairāku dienu laikā pēc vakcinācijas faktu veikšanas.

Informāciju sagatavoja: Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļa