Salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu vakcinācijas kāpums ir 10,4 %

vakcinācija pret covid-19 vīrusu

Salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu vakcinācijas pret Covid-19 procesā ir vērojams būtisks kāpums – pirms nedēļas (26.09.) pirmdienas rītā vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji bija ievadījuši datus par 35 844 vakcinācijas faktiem par nedēļu no 20. līdz 26. septembrim, šonedēļ (2.10.) – 39 577 par nedēļu no 27. septembra līdz 3. oktobrim. Līdz ar to kāpums, salīdzinot pirmdienas datus, ir 10,4 %.*

No kopējā iedzīvotāju skaita vakcināciju pret Covid-19 uzsākuši 49,3%, pabeiguši 45,54%; no iedzīvotājiem vecumā no 12 gadiem – vakcināciju uzsākuši 56,46%, pabeiguši – 52,15%.

Latvijā iedzīvotājiem ir pieejamas visas Eiropas Zāļu aģentūrā apstiprinātās vakcīnas pret Covid-19, vakcinācijas paklpojumu var saņemt pie ģimenes ārstiem, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas punktors tirdzniecības centros un izbraukuma vakcinācijā, iedzīvotājiem vecumā no 80+ tiek piedāvāta iespēja saņemt vakcīnu mājās.

Aizvadītās nedēļas nogalē izbraukuma vakcinācijas pakalpojumu izmantoja 1411 iedzīvotāju, tajā skaitā 76 personas 2. oktobrī Naukšēnos.

Vakcinācijas punktu tirdzniecības centros, to darbības dienu grafiks, kā arī vakcīnu saraksts, kas tajos pieejams, atrodams šeit. Šī tabula tiek atjaunota regulāri, ņemot vērā vakcīnu pieejamību konkrētajos vakcinācijas punktos. Informācija par vakcinācijas iespējām – 8989.

Atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem, par vakcīnām, vakcināciju, tostarp par vakcīnu drošumu, izstrādāšanu, reģistrēšanu, vakcīnas izstrādāšanas ātrumu, informācija par Latvijā pieejamām vakcīnām, potenciālajām blakusparādībām u.c. jautājumiem atrodamas šeit.

*Vakcinācijas pakalpojumu sniedzēju datus par vakcinācijas faktiem ievada vairāku dienu laikā pēc vakcinācijas faktu veikšanas.