Salacas upē no 1. septembra stājas spēkā makšķerēšanas aizliegumi

Salacas upes posmā no Īģes ietekas līdz šosejas tiltam pār Salacu Vecatē (Salacas augštecē) no 1. septembra līdz 31. decembrim aizliegta spiningošana un mušiņmakšķerēšana. Šis aizliegums noteikts saistībā ar lašveidīgo zivju nārsta tuvošanos Salacas upē. Makšķerēšana no laivām atļauta no 1. jūnija līdz 30. septembrim.

Par šo noteikumu pārkāpumu tiek piemērots brīdinājums vai naudas sods no trim līdz septiņpadsmit naudas soda vienībām, aizliedzot izmantot makšķerēšanas tiesības uz laiku līdz vienam gadam vai bez tā.

Valmieras novada pašvaldība aicina makšķerniekus būt atbildīgiem un ievērot makšķerēšanas noteikumus un tajos noteiktos ierobežojumus.

Atgādinām, ka par zivju vai ūdensdzīvnieku ķeršanu vai citādu iegūšanu bez attiecīgas atļaujas aizliegtā laikā vai aizliegtās vietās, kā arī izmantojot aizliegtus rīkus vai paņēmienus (patvaļīga iegūšana), kā arī ja tiek konstatēts būtisks kaitējums dabai, tiek noteikta kriminālatbildība.

Par licencēto makšķerēšanu Salacas upes posmā no Īģes ietekas līdz šosejas tiltam pār Salacu Vecatē (Salacas augštecē)