Sākusies reğistrācija ārvalstu un Latvijas jauniešu nometnei “Olimpiskais kvants 2024”

No 12. līdz 17. augustam Valmierā jau ceturto reizi notiks nometne “Olimpiskais kvants”, kurā aicināti piedalīties latviešu jaunieši no visas pasaules vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Nometnes mērķis ir saglabāt un stiprināt diasporas jauniešu saikni ar Latviju un veicināt nacionālās identitātes stiprināšanu caur kopēju mīlestību pret sportu un aktīvu dzīvesveidu, latviešu valodu, Latvijas dabu un kultūru.

Diennakts nometnes programma ir veidota tā, lai dalībnieki zinošu speciālistu vadībā varētu attīstīt funkcionālās spējas, kopīgās aktivitātēs iegūt jaunus draugus un neaizmirstamu pieredzi. Nometnes laikā jaunieši iepazīs labāk arī Valmieras pilsētu, Vidzemes vēsturi un kultūru, attīstīs uzņēmējdarbības prasmes. Lai veicinātu jauniešu zināšanas par sportu, paredzēts ieskats Latvijas sporta vēsturē un tikšanās ar Latvijas sporta personībām un vadošo sporta organizāciju pārstāvjiem.

Nometne notiks leģendārajā Jāņa Daliņa stadionā un to vadīs vairāku Olimpisko spēļu dalībniece Jolanta Dukure. Tāpat nometnes programmā plānotas latviešu valodas nodarbības, lai mudinātu un stiprinātu jauniešu komunikāciju latviešu valodā. Valodas aktivitātes tiks balstītas uz jau izstrādātajām Diasporas izglītības vadlīnijām.

Nometnes īsteno nodibinājums Valmieras atbalsta fonds sadarbībā ar Valmieras Attīstības aģentūru. Nometni finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Nometnēs kas notika 2019., 2022. un 2023.gadā ir piedalījušies latviešu izcelsmes jaunieši kopā no 14 valstīm. Dalībniekus vienoja gan kopīga vēlme uzlabot latviešu valodu, aktīva darbošanās sporta pasākumu organizēšanā, iepriekšēja pieredze un intereses dažādos sporta veidos: peldēšanā, vieglatlētikā, hokejā, volejbolā, vieglatlētikā, futbolā, florbolā, badmintonā, boksā, daiļslidošanā, tenisā, golfā, smaiļošanā, airēšanā, BMX riteņbraukšanā, modernajās dejās, fitnesā u.c.

Reģistrācija 2024.gada nometnei: šeit

Informāciju sagatavoja: Valmieras atbalsta fonds