Sākusies pieteikšanās norisei “Satiec savu meistaru”

Sākusies pieteikšanās norisei “Satiec savu meistaru”

Sākusies pieteikšanās pasākumam “Satiec savu meistaru”, kas šogad norisināsies četras nedēļas nogales dažādos novados: 6. un 7. aprīlī Vidzemē, 13. un 14. aprīlī Kurzemē, 20. un 21. aprīlī Rīgā, Zemgalē un Sēlijā, 27. un 28. aprīlī Latgalē. Ikviens meistars, kurš vēlas piedalīties pasākumā, aicināts pieteikt savu meistarklasi, lekciju vai cita veida aktivitāti, līdz 2024. gada 26. februārim aizpildot tiešsaistes anketu “Satiec savu meistaru” tīmekļvietnē www.satiecsavumeistaru.lv.

2024.gadā pasākums “Satiec savu meistaru!” notiks jau 16. reizi. Pasākuma būtība – vēstīt plašākai sabiedrībai par cilvēku, par viņa zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē. Pasākuma forma ir brīva, meistari rīko meistardarbnīcas, individuālas nodarbības, atvērtās darbnīcas, paraugdemonstrējumus, lekcijas, priekšlasījumus, koncertus vai dančus u.tml., lai veicinātu interesi, izpratni un sabiedrības līdzdalību Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā.

“16 gadu laikā ir izaugusi jauna paaudze, kas prasmes apguvusi pateicoties meistaru zināšanām, pieredzei un aktīvai darbībai ne tikai savā darbnīcā vai sētā, bet arī piedaloties “Satiec savu meistaru!” aktivitātēs. Apbrīnojama ir meistaru izdoma un pacietība, pamazām mācot un skaidrojot savas amata prasmes. Tāpat arī tiem, kuri mācās ir jābūt pietiekami pacietīgiem, jo meistarība jau neizveidojas dažu dienu laikā. Tam ir nepieciešams ilgāks laika sprīdis, dažam pat viss mūžs. Paldies visiem meistariem, kuri ir gatavi dalīties ar padomiem un zināšanām tā veidojot gan izpratni par dažādiem amatiem un prasmēm, gan veicinot interesi par mūsu kultūras bagātību,” meistarus pieteikties pasākumam aicina Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena.

Informāciju sagatavoja:
Linda Ertmane,

Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību vadītāja