Sākusies pieteikšanās konkursam “Sakoptākais mežs 2022”

Jau sesto gadu Latvijas Meža īpašnieku biedrība (LMĪB) ir uzsākusi konkursu “Sakoptākais mežs”, kura ietvaros mežsaimnieki var palepoties ar darba augļiem un dalīties pieredzē. Ikviens interesents ir aicināts iesūtīt savu pieteikumu konkursam līdz 4. jūlijam.

Konkurss veidots kā platforma, kur meža īpašniekiem dalīties pieredzē, iegūt ieteikumus no ekspertiem par īpašumā paveikto, kā arī parādīt sava darba augļus plašākai sabiedrībai. LMĪB valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks uzsver, ka meža īpašnieku vidū netrūkst cilvēku, kam rūp daba un kam meža apsaimniekošana ir gan sirdslieta, gan dzīvesveids. Tāpēc ir svarīgi šiem cilvēkiem izteikt atzinību par viņu paveikto darbu.

“Meža īpašnieki ir krietni saimnieki. Viņi iegulda milzīgu darbu meža apsaimniekošanā un rūpējas par to, lai viss, kas tiek darīts, tiek darīts ar prātu un domājot par nākotni. Tāpēc ir ļoti svarīgi atrast veidus, kā šiem cilvēkiem pateikties un novērtēt viņu ieguldīto darbu,” stāsta A. Muižnieks.

Pagājušā gada uzvarētāji Rūdolfs un Silvija Paegles kopīgiem spēkiem apsaimnieko īpašumu “Druvnieki” un īpašu uzmanību pievērš tieši jaunaudžu kopšanai. Saimnieks Rūdolfs saimniekojot ne tikai balstās uz savu pieredzi, bet arī regulāri seko līdzi jaunākajai nozares informācijai, pētījumiem un atziņām. Tāpat izmantots arī ES finansējums no dažādiem projektiem.

Konkursā pieteiktie īpašumi tiks vērtēti pēc vairākiem kritērijiem – pēc meža īpašnieku ieguldījuma produktīvu un noturīgu mežaudžu izveidē, kopšanas metodēm, meža infrastruktūras, zinātniski pamatotu metožu izmantošanas ilgtspējīgā meža apsaimniekošanā, ainavas elementu plānošanas, kā arī saskarsmes ar kaimiņiem un pašvaldību. Konkursa norises gaitā tiks veicināta arī sabiedrības izpratne par to, ko nozīmē ilgtspējīga meža apsaimniekošana un kādēļ tā ir nepieciešama Latvijas mežos.

Konkursa balvu fonds sastāv no praktiski pielietojama motorinstrumenta jaunaudžu kopšanai un divām dāvanu kartēm meža stādāmā vai dekoratīvā materiāla iegādei, kas tiks sadalīti starp trīs visaugstāk novērtētāko meža īpašumu saimniekiem. Tāpat trīs visaugstāk novērtētie īpašnieki tiks nominēti prestižajai meža nozares gada balvai „Zelta čiekurs” nominācijā „Par ilgtspējīgu saimniekošanu”.

Konkursa nolikums un papildu informācija par pieteikšanos un vērtēšanas kritērijiem meklējami šeit: www.mezaipasnieki.lv. Konkursa organizētājs ir Latvijas Meža īpašnieku biedrība.

Informāciju sagatavoja:

Signe Sēne

Latvijas Meža īpašnieku biedrības organizētā konkursa „Sakoptākais mežs”

Projektu vadītāja