Sākusies ceturtā īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides vasaras skola

Trešdien, 28.jūlijā, bijušajā katlumājā (Rīgas iela 25) norisinājās starptautiskās īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides vasaras skolas “FestivaL’and 4.0”, kas ir Valmieras vasaras teātra festivāla paralēlais notikums, atklāšana. To jau ceturto reizi organizē Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” Arhitektūras skola.

Arhitekte un programmas kuratore Dina Suhanova pastāstīja par plānoto, kā arī iepazīstināja dalībniekus ar citos gados īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides vasaras skolā paveikto. Valmieras pilsētas Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 mākslinieciskās programmas vadītājs Reinis Suhanovs pastāstīja par Valmieras ceļu uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu un sasaisti ar bijušo katlumāju, kur šogad arī būs Valmieras vasaras teātra festivāla centrs, ko veidos vasaras skolas dalībnieki. Savukārt Valmieras vasaras teātra festivāla programmas direktors Jānis Znotiņš pastāstīja par to, kas gaidāms Valmieras vasaras teātra festivāla laikā, aicinot jauniešus apkārt notiekošo saskatīt citām acīm, arī lietās un apstākļos, ko citkārt uzskatām par ierastām, saskatīt neparasto.

“FestivaL’and 4.0” notiks līdz 6. augustam Valmierā kā starptautisks hibrīdpasākums ar klātienes un virtuālajām lekcijām, meistarklasēm un praktiskām darbnīcām jaunu prasmju apguvei. Vasaras skolas pasniedzēji šajā gadā: arhitekti no Beļģijas Malgorzata Olčovska, Jorks Bings Ou, vieslektori – igauņu arhitekti Laura Linsi un Rolands Rēmā, arhitekts Rūdolfs Dainis Šmits, dizaineris un Z-triton jaunuzņēmuma izveidotājs Aigars Lauzis, teātra scenogrāfs Hārdijs Grū. Programmas kuratore ir arhitekte Dina Suhanova. Vasaras skolā piedalās dalībnieki no Latvijas, Itālijas, Beļģijas, Moldovas, Kazahstānas, Indonēzijas un Turcijas.

Vasaras skola arī šajā reizē aicinās jaunatklāt, iepazīt vai neierastā veidā izmantot pilsētvidi dažādu paaudžu lietotājiem, aicinot uz pilsētu paskatīties ar citām acīm un no negaidītiem skatupunktiem. “FestivaL’and” veidos telpisku ietvaru Valmieras vasaras teātra festivāla centram, un dalībnieki klātienē (un neklātienē) mentoru vadībā veidos un praktiski piedalīsies savu ideju uzbūvēšanā un aicinās piedzīvot kādu līdz šim publiski nepieejamu pilsēttelpu Valmierā.

Vasaras skolu organizē un atbalsta Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola “RISEBA”, Valmieras vasaras teātra festivāls un Valmieras Drāmas teātris, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA).

Šogad Valmieras vasaras teātra festivāls notiks no 6. līdz 8. augustam atbilstoši Covid-19 ierobežojumu apstākļiem. Plašāka informācija www.valmierasfestivals.lv.