Sākusies asfaltēto ielu attīrīšana no smiltīm

Sākusies asfaltēto ielu attīrīšana no smiltīm

Šonedēļ, iestājoties siltākam laikam, ir sākusies Valmieras pilsētas ielu un ietvju attīrīšana no smiltīm. Pamatojoties uz Valmieras novada pašvaldības deleģēšanas līgumu, šajā pavasara sezonā Valmieras pilsētas ielu, ietvju un laukumu tīrīšanu veic SIA “Valmieras Namsaimnieks”.

Ir noteikts, ka no ietvēm un ielas braucamās daļas malas smiltis ir jāsavāc tuvāko nedēļu laikā pēc tam, kad to atļauj laikapstākļi – temperatūrai dienā ir jāsasniedz +10 grādus, kas ļauj paaugstināt smilšu savākšanas darbu intensitāti. Laikam kļūstot siltākam, ielu attīrīšana no smiltīm tiks organizēta arī vakara un nakts stundās.

Lai gan šogad uz ielām Valmieras pilsētā smilšu apjoms ir mazāks nekā pērn, kad tika izmantots īpaši daudz pretslīdes materiāla, tomēr smilšu savākšana turpināsies vairākas nedēļas. Vidēji vienā dienā ir iespējams notīrīt 8 līdz 10 km ielu vai ietvju. Tiek plānots, ka maģistrālās ielas tiks sakoptas līdz aprīļa sākumam, bet pilnībā smilšu savākšanu Valmierā un Valmiermuižā iecerēts pabeigt līdz maija vidum.

Atšķirībā no iepriekšējām sezonām, kad vairāk izmantoja roku darbu, šogad Valmieras pilsētā ielu attīrīšanu pamatā veic ar jaudīgu smilšu savācēju. Darbinieki ar lāpstām smilšu savākšanā tiek iesaistīti grūti pieejamās vietās – zem norobežojošām barjerām un brauktuvi sadalošajās saliņās. Dažviet gar ielas braucamo daļu malām vēl ir saglabājies ledus, kas smilts savākšanas darbus apgrūtina. Lai nekavētu smilšu savākšanas darbus, smiltis tiek savāktas vienā ielas pusē, savukārt ēnas pusē tās savāks, kad ledus būs nokusis.

Tuvākajā laikā SIA “Valmieras Namsaimnieks” plāno uzsākt smilšu savākšanu arī Valmieras pagastā. Otrdien, 28. martā, plkst. 8.30 Valmiermuižas privātmāju apkaimē (Visvalža, Tālivalža, Īsā, Lauku iela un Nameja aleja) dzīvojošie aicināti nenovietot transporta līdzekļus ielu malās, lai smilšu savākšanas darbi noritētu raiti. Turpmākie datumi un laiki, kad smilšu savākšanas darbus veiks citviet Valmiermuižā, tiks publicēti Burtnieku apvienības Facebook lapā. Aicinām sekot līdzi informācijai!

Ņemot vērā, ka pēc ziemas sezonas uz ielām un ietvēm ir liels apjoms izkaisīto smilšu, ir palielinājusies putekļu koncentrācija gaisā. Līdz ar to cilvēkiem, kuri ir jutīgāki, var parādīties alerģiskas reakcijas. Putekļainību veicina sausais un saulainais laiks. Putekļi veidojas arī slaucīšanas laikā. Palielinoties smilšu savākšanai un mainoties laikapstākļiem, arī putekļu daudzums saruks.

Aicinām, būt saprotošiem smilšu savākšanas laikposmā!