Sākas Uzticības tālruņa 116111 Ziemassvētku akcija

Uzticības tālrunis

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 (turpmāk – Uzticības tālrunis) no 20. decembra līdz 27. decembrim rīko Ziemassvētku akciju “Uzticies… Tevi dzirdēs un sapratīs”.

“Svētku laiks var būt brīnumains un burvīgs, tomēr tas vienlaikus var izraisīt vai pastiprināt vientulības sajūtu, veicināt skumjas vai vilšanos, ja iztrūkst svētkos tik būtiskā – iecietības, rūpju, pieņemšanas, piedošanas vai sajūtas, ka esmu pelnījis un jūtos mīlēts. Katru gadu Uzticības tālrunī tiek saņemti zvani, kuros bērni runā par ilgām, vēlmes justies labiem, saprastiem, tomēr bieži vien mūsdienu straujais ritms veicina atšķirtības sajūtu starp bērnu un apkārtējiem – vienaudžiem vai ģimeni. Svētki var izraisīt arī spriedzes saasinājumu ikdienā, pārvēršot gaišo laiku par konfliktu un aizvainojuma pilnu situāciju – šādās reizēs atbalsts ir īpaši nepieciešams!”, uzsver VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Anda Sauļūna.

VBTAI uzticības tālrunis 116111 visu diennakti bez maksas uzklausīs zvanītājus arī Ziemassvētku laikā un gadumijā. Darba dienās no plkst. 12.00 līdz 20.00 iespējams rakstīt arī tērzētavā (meklējams www.uzticibastalrunis.lv)  tāpat var rakstīt vēstuli uz e-pasta adresi , kā arī lejupielādēt bezmaksas lietotni “Uzticības tālrunis”, kas ļauj sazināties ar uzticības tālruņa speciālistiem.