Sajūti dabas bagātību pie Vaidavas ezera!

Vaidavas ezers ir Gaujas Nacionālā parka sargāts dimants. Vaidavā ir viegli iemīlēties, tur vējā dejo niedres un saulrieti izkrāso debesis krāšņos toņos, tur pa ezera virsmu jestri lēkā kukaiņi un vakaros ūpis dobji ūjina. Lai sajustu dabas bagātību un ezera mieru, kā arī izceltu enerģisko uzņēmēju garu, Valmieras novada Tūrisma pārvalde ir izdevusi jaunu tūrisma karti “Vaidavas ezers un apkārtne”.

Vaidavas puse ciemos aicina ne tikai ar Vaidavas ezera burvību, tā stāsta par mīlestību pret keramiku, pārliecību par dizainu un vietējo vērtību godāšanu ģimenes uzņēmumā “VAIDAVA CERAMICS”. Tā stāsta par to, kā skrieties ar pīlēm ezerā ar “VaidavEžu” SUP dēļiem un laivām vai vēju – meža ieskautajos celiņos ar “ElektroEžuričukiem. Vaidavas puse māca arī par senajām amatu prasmēm “Meldros” un mucu darināšanas noslēpumiem “Mucu muzejā”. Tā dziedē ar saimniecības “Silkalni” ārstniecisko augu spēku un dāvā saldu miegu naktsmītnēs pēc pirts pērtēm. Un ne tikai Vaidavas puse, arī Rubene spēj ieraut savā varā! Tā ar pilnu vēderu un jautrām lustēm līksmo “Mazā Anša” krodziņā un kā ūdens valdniekam ļauj sajusties starp Mazo un Lielo Anša ezeru – Kalna ielā. Apkārt esošajos laukos var vērot viļņojošas pļavas – tās skatam paveras no Rubenes baznīcas torņa smailes. Pļavās dunošās bites dāsni cienā ar ievāktajiem labumiem “Medus kārē” un vēlāk ar savvaļniecēm ceļo uz Sietiņieža ārēm. Vaidavas ezers un apkārtne ir bagāta ar piedāvājumiem nesteidzīgai atpūtai kā ziemā, tā vasarā. Ar plašāku piedāvājumu vari iepazīties izdotās kartes elektroniskajā versijā, kas pieejama: ej.uz/Vaidavas-karte.

Izveidotās kartes viena puse plašāk iepazīstinās ar izziņas un atpūtas iespējām Vaidavas un Rubenes pusē, toties otra vēstīs par visu teiksmaini apslēpto un pa ceļam redzamo. Materiālā pieejamas norādes arī par aktīvās atpūtas maršrutiem, ēdināšanas un nakšņošanas piedāvājumiem, pasākumiem un makšķerēšanas licencēm. Plānojot atpūtu, jāņem vērā, ka daļai kartē iekļauto objektu savu ciemošanos vēlams pieteikt iepriekš, zvanot uz norādītajiem telefona numuriem.

Tūrisma karte pieejama arī drukātā formātā, tā veidota ceļošanai ērtā – kabatas formātā. Materiālu iespējams saņemt Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Bruņinieku ielā 1, Valmierā), “VAIDAVA CERAMICS” koncepta veikalā (Ezera ielā 2, Vaidavā), Zilākalna Kultūrvēstures un apmeklētāju centrā (Parka ielā 2, Zilākalnā), Skaņākalna Dabas parkā (Parka ielā 36, Mazsalacā) un drīzumā arī citviet – pie Valmieras novada tūrisma pakalpojumu sniedzējiem. Kartes pamatinformācija pieejama trīs valodās – latviešu, angļu un igauņu valodā.

Plašāku informāciju par tūrisma iespējām aicinām aplūkot Valmieras novada tūrisma tīmekļvietnē visit.valmiera.lv, savukārt citus tematiskos tūrisma materiālus iespējams atrast: ej.uz/turisma_materiali. Valmieras novadu aicinām iepazīt arī gida pavadībā! Plašāka informācija un pieteikšanās forma: ej.uz/ekskursijas_ar_gidu.

Informāciju sagatavoja: Madara Stukmane, Valmieras novada Tūrisma pārvaldes Uzņēmējdarbības speciāliste, Mob. tālr.: 25437177, visit.valmiera.lv