Šajā pavasarī LIAA Valmieras biznesa inkubatora atbalstam pieteikušies 37 jaunie uzņēmēji

Valmieras biznesa inkubators

Šajā pavasarī 8 jaunie uzņēmēji pieteikušies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Valmieras biznesa inkubatora inkubācijas (INK) programmai un 29 pirmsinkubācijas (PINK) programmai. No tiem 14 pieteikumi ir no Valmieras novada, 10 pieteikumi no Smiltenes novada un 11 no Cēsu novada jaunajiem uzņēmējiem.

LIAA Valmieras biznesa inkubatora vadītājs Juris Čeičs pieteikumu skaitu komentē šādi: “Ar lielām cerībām gaidījām šo pavasara uzņemšanu, jo visas prognozes liecināja, ka drīkstēsim droši tikties klātienē. Visi inkubācijas klientu izaugsmes rādītāji salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem ir ar pozitīvu tendenci. Eksporta apjoms 2021. gadā pieaudzis par 11% un sasniedzis 1,89 miljonus EUR, nomaksāto nodokļu apjoms 2021. gadā bija vairāk kā 531 000 EUR. Interese par biznesa inkubatoru programmu bija mainīga, jo arī uzņēmīgo prātus ietekmēja šausminošie notikumi kaimiņu zemēs. Tomēr spīts un ticība ņēma virsroku un līdz ar pēdējiem pieteikumu pieņemšanas datumiem inkubatorā tika sasniegts rekordliels pieteikumu skaits no pirmsinkubēties gribētājiem.” 

Inkubācijas programmā tika iesniegti 12 pieteikumi no kuriem komisija lēma uzņemt 8 dalībniekus, kas ir līdz šim lielākais uzņemto dalībnieku skaits inkubācijas programmā vienas uzņemšanas laikā. Šajā pavasarī tika uzņemti šādi  uzņēmumi:

  • SIA ‘’Mini Sweets;
  • SIA ‘’Air Glass Ceramics’’;
  • SIA ‘’O’win Digital’’
  • SIA ‘’Wolf & Owl’’;
  • SIA ‘’UXZ’’;
  • SIA ‘’RM VTB’’
  • SIA ‘’Tenako’’
  • SIA ‘’Lāča Oga’’

Gan inkubācijas, gan pirmsinkubācijas programmās tika pieteiktas tādas biznesa idejas un uzņēmumi kā audiogrāmatu veidošana, pārtikas produktu izstrādāšana, pārtikas sublimācija, metālapstrāde, stikla šķiedras pārstrāde ķieģeļos, grafikas dizains, sporta apģērbu ražošana no pārstrādātiem materiāliem, grāmatvedība, dzērienu ražošana, bērnudārza izveide, ‘’zero waste’’ smaržu ražošana, aktīvās atpūtas un izklaides pakalpojumi, viesu izmitināšana un daudzi citi.

LIAA Valmiera biznesa inkubatora komanda aicina gatavoties nākamajai uzņemšanai pirmsinkubācijas programmā, kas norisināsies jau šī gada rudenī. Ikviens interesents ir aicināts sazināties ar inkubatora komandu un sarunāt konsultāciju, lai prasmīgāk sagatavotu pieteikumu. Konsultācijas ir iespējamas klātienē Valmierā, Cēsīs un Smiltenē. 

LIAA Biznesa inkubatori tiek finansēti projekta “Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators” ietvaros.

Seko LIAA Valmieras biznesa inkubatora aktivitātēm:

facebook.com/LIAAValmiera

Instagram.com/liaa.valmiera

Informāciju sagatavoja:

Alise Razminoviča

Valmieras biznesa inkubatora vecākā projektu vadītāja