Šajā nedēļas nogalē norisināsies Ēveles pagasta svētki un vasaras sporta spēles

Ēveles pagasta svētki un vasaras sporta spēles

19. un 20. augustā aicinām uz Ēveles pagasta svētkiem un vasaras sporta spēlēm! Šī vasara pagastam atnākusi ar neparastu jubileju – Ēveles pagasta atjaunošanas 30. gadskārtu. Pēc aizvadītiem 15 gadiem apvienībā ar Jērcēnu pagastu, 1992. gada 1. jūlijā durvis vēra jaunā Ēveles pagasta padome. Trīsdesmit – vārdiem uzrakstīts vai cipariem izteikts, šis skaitlis ir skaists un liek domāt par laiku, par cilvēkiem, par darbiem. Tāpēc šajos pagasta svētkos caur fotogrāfijām, filmām un sarunām varēsiet atsaukt atmiņā, kas tik viss nav noticis šo gadu laikā.

19. augusta pēcpusdienā plkst. 19.00 sporta svētku ietvaros pie Ēveles Tautas nama tiek gaidīti bērni, lai izbaudītu velo priekus. Tur notiks riteņbraukšana ar šķēršļiem un skrejriteņu veiklības brauciens. Katram dalībniekam jāņem līdzi savs braucamrīks. Vakarā plkst. 20.00 tiks dots starts orientēšanās spēlei “Ēveles pagastam 30”. Interesenti aicināti veidot komandas 2-3 cilvēku sastāvā un draudzīgā kompānijā doties ceļojumā, lai atcerētos pagastam vairāk vai mazāk nozīmīgus notikumus vai faktus 30 gadu ilgā laika posmā.

Galvenajā svētku dienā, 20. augustā, plkst. 10.00 visi aicināti uz Ēveles muižas parku, kur notiks svētku atklāšana. Savukārt plkst. 11.00 sāksies sporta svētki, kur jautrās un interesantās aktivitātēs varēs iesaistīties visu paaudžu pārstāvji gan individuāli, gan veidojot komandas. Ēveles pagasta sporta svētku nolikums pieejams ŠEIT. Dalībniekiem būs iespējams pieteikties uz vietas sacensību dienā, dalība bez maksas! Sporta svētkos notiks šādas sacensības:

 • Kornhols;
 • Jautrības stafete;
 • Nopietnais būvnieks;
 • Šautriņu mešana;
 • Basketbola soda metieni;
 • Cepures mešana;
 • Jautrais pavārs;
 • Veiklais makšķernieks;
 • Ēveles pagasta stiprinieks un stipriniece;
 • Auto veiklības brauciens;
 • Šaušana.

Svētkos apmeklētāji varēs iepazīt vietējo mājražotāju darinājumus, kā arī tos iegādāties. Sagaidāmas radošās darbnīcas, kurās aicināti darboties ne tikai bērni, bet arī pieaugušie. Savukārt muižas klēts telpas šogad atvēlētas vēstures faktu atcerei un izzināšanai – tur iekārtota fotoizstāde, kas pastāstīs par notikumiem un cilvēkiem Ēveles pagastā pēdējos 30 gados, un tiks demonstrētas 2004. un 2005. gadā uzņemtās filmas.

Paši mazākie svētku apmeklētāji varēs izpriecāties piepūšamajās atrakcijās. Tiks vārīta arī īpašā svētku zupa.

Pēcpusdienā no plkst. 14.00 līdz 17.00 Valmieras 22. Zemessardzes kājnieku nodrošinājuma bataljona zemessargi demonstrēs individuālo ekipējumu, savukārt plkst. 15.00 estrādē notiks dzīvespriecīgs koncerts vasaras noskaņās “Sanāciet, sadziediet”, uz kuru aicina dziedātāja Laila Ilze Purmaliete.

Dienas izskaņā plkst. 22.00 sāksies zaļumballe, kurā spēlēs grupa “Pipari”. Ieeja uz balli EUR 3,00.

Ēveles pagasta svētki un vasaras sporta spēles