Saglabāti Valmieras Sporta skolas audzēkņu rekordi

Jāņa Daliņa stadions

Vairāk kā 60 gadu ilgajā Valmieras Sporta skolas vēsturē atrodams arī vieglatlētikas vārds. Gandrīz no pašiem skolas pirmsākumiem tas ir viens no pamata sporta veidiem, kurā tika fiksēti skolas audzēkņu rekordi vieglatlētikas disciplīnās. 1976. gadā darbu kā vieglatlētikas treneris uzsāka Raitis Ravinskis, pārņemot savās rokās rekordu pierakstu grāmatu un turpinot to rakstīt līdz pat šai dienai.

Rekordi reģistrēti trīs vecuma grupās: 13 – 14 gadi, 15 – 16 gadi, 17 – 18 gadi. Šo gadu laikā, kopš rekordu reģistrācija uzsākta, vieglatlētika piedzīvojusi daudz pārmaiņu. Sportistiem mainījušās sacensībās lietoto rīku svari, barjeru augstumi un attālumi starp tām, hronometru nomainījusi elektroniskā laika mērīšanas ierīce. Sacensību programmā parādījušās jaunas disciplīnas (kā piemēram, kārtslēkšana un diska mešana sievietēm), skriešanas disciplīnas papildinātas ar pusmaratonu, 5km un 10km šosejas skrējienos (sertificētās distancēs).

Ārtelpu un iekštelpu rekordi tiek reģistrēti kopējā reģistrā – apkopotie rekordi apskatāmi ŠEIT.