Saeima aicina jauniešus kandidēt 10. Jauniešu Saeimas vēlēšanās

Jaunieši aicināti kandidēt 10.Jauniešu Saeimas vēlēšanās

Parlaments aicina jauniešus piedalīties projektā “Jauniešu Saeima”, kas norisināsies jau desmito reizi. Šogad projekta vadmotīvs ir “Latvija izvēlas demokrātiju” un jaunieši rosināti iesniegt savas idejas par kādu no četrām tēmām – demokrātiju, brīvību, neatkarību vai izglītību.

Lai iekļūtu 10. Jauniešu Saeimā, jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem aicināti pieteikt savu ideju virtuālajās vēlēšanās interneta vietnē – vēlēšanu platformā – www.jauniesusaeima.lv.

Iesaistīties projektā aicināti gan Latvijā, gan ārpus valsts dzīvojošie jaunieši. Katrs jaunietis kandidē atsevišķi un kā sava veida vēlēšanu programmu piedāvā kādu sev svarīgu ideju. Jauniešu Saeimas vēlēšanas šogad ilgs no 20. februāra līdz 31. martam. Tāpat kā Saeimas vēlēšanās, arī Jauniešu Saeimas vēlēšanu laikā kandidāti sacenšas par vēlētāju atbalstu. Savukārt balsošana par idejām ilgs no 27. februāra līdz 31. martam.

10. Jauniešu Saeimā ievēlētie 100 jaunieši, par kuru idejām būs saņemts lielākais balsu skaits, 21. aprīlī pulcēsies Saeimas namā, lai klātienē iepazītu likumdevēja darba specifiku un no parlamenta tribīnes uzrunātu vienaudžus par aktuālām tēmām.

Vairāk par projektu: www.jauniesusaeima.lv