Sadraudzības partneri Vācijā atbalsta Ukrainu

Halle Vācijā

Visa Eiropa šobrīd sadevusies rokās, lai atbalstītu un palīdzētu Ukrainas tautai. Arī Valmieras novada sadraudzības partneri Giterslo apriņķī līdzpārdzīvo par izveidojušos situāciju Ukrainā un izprot arī mūsu, latviešu, sajūtas un bažas par Latvijas nākotni. Sadraudzības partneri ir vienoti ar mums un jūt līdzi ukraiņu tautai šajā  smagajā situācijā, kas satrauc visus.

Aizvadītās nedēļas nogalē, svētdien, Valmieras sadraudzības pilsētā Hallē, pilsētas centrālajā laukumā, notika atbalsta pasākums Ukrainai, kurā tiešsaistē uzrunu teica Ričards Gailums, Valmieras pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības, sadarbības un sociālajos jautājumos. Atbalsta pasākumā notika garīdznieka aizlūgums Ukrainai, dzejas veltījums Ukrainas aizstāvjiem un varoņiem, kā arī pateicība par atbalstu no Vācijā dzīvojošās Ukrainas valstspiederīgās.

Halles pilsētas vadība, tāpat kā visas citas Ukrainas tautu atbalstošās valstis un pilsētas, ir gatavi palīdzēt bēgļiem no Ukrainas, sarūpējot viņiem drošu patvērumu savā pilsētā un pirmās nepieciešamības preces. Arī Vācijas vietējā prese aktīvi seko līdzi notikumiem un regulāri interesējas par situāciju Latvijā, par mūsu noskaņojumu un mūsu reakciju uz notikumiem Ukrainā, kā arī par to informē savos preses izdevumos. Draugi Vācijā, tāpat kā mēs cer, ka drīz Ukrainā iestāsies miers.