Sācies Valmieras pilsētas čempionāts basketbolā 2022/2023

Valmieras Pilsētas basketbola čempionāts

Ar aizraujošām un nepiekāpīgām cīņām jau pirmajā spēļu kārtā, sācies, nu jau par tradīciju kļuvušais, Valmieras pilsētas čempionāts basketbolā.

Šosezon, līdzīgi kā iepriekšējos gados, turnīrs iedalīts divās līgās – 1.līga, kurā ļauts spēlēt jebkura vecuma un meistarības basketbola entuziastiem, un 35+ līga, kurā piedalās spēlētaji, kuri sasnieguši vismaz 35 gadu vecumu. Turnīra organizatori ar prieku paziņo, ka 35+ komandu skaits noturējies tāds pats (septiņas komandas) kā iepriekšējos gadus, taču 1.līgā komandu skaits palielinājies līdz astoņām savā starpā konkurētspējīgām komandām.

Iepriekšējā sezonā par čempioniem kļuva Trimpus (1.līga) un T.N. Rozalinde (35+). Jāpiebilst arī, ka abas komandas sezonas laikā triumfēja regulārajā turnīrā, tālāk turpinot demonstrēt savu pārliecinošo spēli arī izslēgšanas spēlēs. Komandām Tripums un T.N. Rozalinde savās pirmajās spēlēs izdevās gūt salīdzinoši pārliecinošas uzvaras, kas pretinieku komandām liek domāt, ka titulu kādai no šīm komandām šogad atņemt būs ļoti grūti. Taču, kā jau visos klasiskajos basketbola turnīros – viss izšķirsies pavasarī, izslēgšanas spēlēs.

Par pirmās kārtas trilleri skatītājiem parūpējās 35+ līgas komandas “Smiltene – Vudlande” ar vietējo Valmieras komandu “Banāni”. Visas spēles laikā “Banāni” pārliecinoši kontrolēja spēles gaitu un 14 sekundes pirms beigām atradās komfortablā četru punktu vadībā, bet basketbolā gadās visādi. Īsajā laika periodā viss mainījās, pretiniekiem realizējot tālmetienu, kā arī pārķerot bumbu un raidot to grozā īsi pirms beigu sirēnas. Līdz ar to par spēles uzvarētājiem kļuva “Smiltene – Vudlande”.

Spēļu rezultāti pirmajā kārtā:

35+ līgā:

  • Smiltene-Vudlande – Banāni 62:60
  • T.N. Rozalinde – Baltic Board Madona 70:51
  • Oši – Limbaži/Old Crabs 70:78

1.līgā:

  • Skrien & Met – Trimpus 71:94
  • LKK BA – VEF BA Valkā 60:72
  • BVBS – OC Limbaži 67:61
  • SK Rūjiena – BK Ja.Audio 64:65

Valmieras pilsētas čempionātu basketbolā organizē Valmiera Glass VIA sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību un Bertānu Valmieras basketbola skolu.

Informāciju sagatavoja: Valmieras pilsētas čempionāta organizators Toms Kohanovs

Foto: Jānis Lārmanis