Sabiedrību informatīvi izglītojoša izstāde par finanšu noziegumiem

FID izstāde

Finanšu izlūkošanas dienests (FID) martā sāka kampaņu “Nozieguma pēdas nevar atmazgāt”. FID jau piekto gadu rīko informatīvi izglītojošu kampaņu, lai informētu sabiedrību par finanšu noziegumu veidiem, riskiem un rīcību, kā no tiem izvairīties.

Kampaņas mērķis ir izgaismot noziegumus, kas ir naudas atmazgāšanas pamatā – narkotiku tirdzniecība, terorisms, korupcija, krāpšana un cilvēktirdzniecība, izglītot sabiedrību par finanšu noziegumu sekām un ietekmi, brīdināt sabiedrību par riskiem, kas saistīti ar apzinātu un neapzinātu iesaistīšanos dažāda veida finanšu krāpniecības darījumos.

Viena no kamapaņas aktivitātēm ir reģionālās izstādes. 24. aprīlī plkst. 14.00 izstāde ar īsu lekciju tiks atklāta Valmieras Integrētajā bibliotēkā Cēsu ielā 4.

Kampaņas “Nozieguma pēdas nevar atmazgāt” ietvaros tiek atgādināts par finanšu noziegumiem un to ietekmi sabiedrībai. Patlaban visaktīvāk uzdarbojas telefonkrāpnieki, tāpēc ir svarīgi, lai iedzīvotāji, īpaši jaunākā paaudze un seniori, nekļūtu par naudas izkrāpēju upuriem.

FID jau piekto gadu rīko šādu informatīvi izglītojošu kampaņu. Dienesta pārstāvis Toms Platacis sacīja, ka šāda informēšana un izglītošana nes augļus. Pagājušā gada nogalē FID īstenotā sabiedriskās domas aptauja liecinot, ka vairāk nekā 70% sabiedrības saprot, ka korupcijai, nodokļu nemaksāšanai un citiem finanšu noziegumiem ir negatīva ietekme uz sabiedrību un valsti kopumā. Bet tajā pašā laikā trešdaļa aptaujāto ir gatavi vai nu nesamaksāt kādu nodokli, vai nopirkt bez akcīzes cigaretes, vai iedot kādu mazu pateicību kādā no iestādēm.

Aicinām aplūkot izstādi, uzzināt vairāk par noziegumu veidiem un iepazīties ar datiem, kas attēlo, kā šie noziegumi ietekmē ikvienu no mums. Ar noziegumu anatomiju iepazīties un iegūt papildu informāciju iespējams www.vieglanauda.lv.