Rūjienas saldējuma svētkos gaidīsim Valmieras novada mobilajā TIC!

Sestdien, 28. maijā, Rūjienas pilsētas vārda dienas priekšvakarā pilsētas ielas piepildīs dzīvesprieks un dažāda lieluma veldzējošas saldējuma bumbas Valmieras novada gardākajos – Rūjienas saldējuma – svētkos. Svētku amatnieku tirdziņā viesosies arī Valmieras novada mobilais Tūrisma informācijas centrs (TIC), no plkst. 9.00 līdz 15.00 aicinot ikvienu interesentu vairāk uzzināt par Valmieras novada tūrisma piedāvājumu, kā arī piedalīties aktivitātē “Atrodi savu svētku saldējumu”.

Sestdien, 28. maijā, Rūjienas pilsētas vārda dienas priekšvakarā pilsētas ielas piepildīs dzīvesprieks un dažāda lieluma veldzējošas saldējuma bumbas Valmieras novada gardākajos – Rūjienas saldējuma – svētkos. Svētku amatnieku tirdziņā viesosies arī Valmieras novada mobilais Tūrisma informācijas centrs (TIC), no plkst. 9.00 līdz 15.00 aicinot ikvienu interesentu vairāk uzzināt par Valmieras novada tūrisma piedāvājumu, kā arī piedalīties aktivitātē “Atrodi savu svētku saldējumu”.

Aktivitātē “Atrodi savu svētku saldējumu” aicināts piedalīties ikviens svētku apmeklētājs. Saņemot aktivitātes lapu Valmieras novada mobilajā TIC, paveroties dabā un svētku norisē, katram dalībniekam ar radošu pieeju būs jāatrod tieši savs svētku saldējums – svētku sajūtu vai redzamo norišu veidolā. Pēc uzdevuma izpildes dalībnieks tiek aicināts aizpildīto uzdevuma lapu nogādāt atpakaļ mobilajā TIC, par to dāvanā saņemot kādu svētku suvenīru. Katram aktivitātes dalībniekam lūgums parūpēties par kādu rakstāmpiederumu – pildspalvu, zīmuli vai flomāsteru.

Rūjienas saldējuma svētku programmu iespējams aplūkot šeit.

Svētku pirmsākumi meklējami 2001. gadā, kad pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Rūjienas piensaimnieku biedrību rīkoja pirmos Latvijas saldējuma svētkus ar moto “Rūjiena – saldējuma galvaspilsēta”. Kopā ar pilsētas svētku svinēšanu Rūjiena ir viena no retajām pilsētām, kura 29. maijā svin savu vārda dienu. Līdz 2016. gadam tieši šajā datumā ik gadu tika svinētas Rūjienas pilsētas vārda dienas svinības. Nākamajā gadā svētku atbalstītāju pulkam pievienojās uzņēmums “Rūjienas saldējums”, un kopš tā brīža pilsētas vārda dienai tuvākajā sestdienā tiek svinēti “Rūjienas saldējuma svētki”, vienlaikus atzīmējot arī pilsētas vārda dienu.

16.jūlijā Valmieras novada mobilais TIC viesosies Mazsalacas velo svētkos “Ērenpreisam 131”. Plašāk par svētku norisi būs iespējams uzzināt drīzumā visit.valmiera.lv.