Rūjienas mamaneta komandai sudrabs 1. Latvijas čempionātā

Komanda – vārds, kas raksturo teju 20 sieviešu kopienu Rūjienā, kuras ir pievienojušās vispasaules mamaneta kustībai un jau 4 mēnešu garumā ik nedēļu vakaros tiekas sporta zālē, lai aktīvi pavadītu laiku, izkustētos un pilnveidotu savas prasmes šajā popularitāti ieguvušajā spēlē.

Kas ir mamanets? Tā ir volejbola noteikumos balstīta komandas spēle, kurā bumba ir nevis jāatsit, bet gan jānoķer un vienas sekundes laikā jāpamet tālāk. Mamanetu var spēlēt ikviena sieviete neatkarīgi no fiziskās sagatavotības līmeņa, galvenā spēles mērķauditorija ir jebkura vecuma mammas un sievietes vecumā no 30 gadiem. Mamaneta kustība ļoti strauji attīstās gan visā pasaulē, gan Latvijā, un ir gaidāms liels jauno komandu pieplūdums.

10. decembrī Rūjienas mamaneta komanda piedzīvoja līdz šim nebijušu notikumu – Latvijas Tautas sporta asociācijas organizēto pirmo Latvijas čempionātu mamanetā, kurā piedalījās 16 Latvijas un 1 Somijas komanda. Rūjiena ierakstīja savu vārdu vēstures lappusēs, kļūstot par pirmajām sudraba medaļniecēm Latvijā. Cīņasspars, neatlaidība, motivācija un komandas atbalsts ļāva sasniegt augstos panākumus.
Tikai neveiksmīga apstākļu sakritība un izspēļu kārtība liedza komandai “Rūja” ieņemt augstāku vietu kopvērtējuma tabulā, kaut apakšgrupas spēlēs komandas sastāvs pierādīja īsajā laikā apgūto un straujo izaugsmi, cienījami aizvadot spraigas spēles ar pretinieku komandām.

Mamanets nav tikai spēle. Tā ir vesela sociāla kustība. Sievietes satiekas, velta laiku sev, komunicē un kļūst laimīgākas. Rūjienā čempionāts tika sagaidīts un pavadīts, par mērķi izvirzot draudzību, atbalstu un sadarbību, to visu pavadot ar sportisko azartu, taisnīgu spēli un sacensību garu. Katra dalībniece ir nozīmīgs elements komandas veselumā, un katras ieguldījums ir nenovērtējams rezultātu sasniegšanā.

Sakām lielu paldies par labvēlību Valmieras novadam, piešķirot finansējumu sabiedrības iniciatīvu projektu konkursa ietvaros, Rūjienas vidusskolai par uzņemšanu sporta zālē, Zanei Zandersonei par ieguldīto, izveidojot, stiprinot un pilnveidojot komandu no pašiem šī sporta veida pirmsākumiem Rūjienā, paldies Andim Bošam, ka pievienojās un dalījās zināšanās un pieredzē ceļā uz čempionātu un esot Koknesē, spēļu karstumā. Paldies ģimenēm par atbalstu un līdzi jušanu.

Viena par visām. Visas par vienu.

Pirmajā rindā no kreisās: Antra Krievāne, Dana Ševčenko, Marija Kudrjavceva, Annija Beitiņa, Anastasija Sīka, Anna Debora Gaugere.

Otrajā rindā no kreisās: Sarmīte Praudiņa, Zane Švēde, Ketija Vintēna, Zane Zandersone, Nora Alpeusa, Anželika Upīte, Inga Mālmane, Margita Kaliksone, Katrīne Pinka, Laura Cīrule.

Informāciju sagatavoja: Mamaneta komanda “Rūja”