Rūjienas Izstāžu zālē mākslinieces Andžellas Trinkunas gleznu izstāde “Sievietes pasaule”

Rūjienas Izstāžu zālē mākslinieces Andžellas Trinkunas gleznu izstāde “Sievietes pasaule”

Izstāde pārsteidz ar profesionalitāti, domu dziļumu un spēju aizskārt skatītāju visslēptākās dvēseles stīgas.

Nekur zvaigznes nespīd tā, kā tavā bērnības lodziņā. Andžellas bērnības vasaras skatītas caur vecvecāku Vallijas un Jāņa Bormaņu logiem Veckārķu skoliņā, piedaloties un vērojot apkārtējo ļaužu dzīvi. Andžella atzīst, ka viņai dzīvē paveicies – ja augtu Rīgas bērnudārzu sterilajā vidē, diezin vai būtu tik plašs, emocionāls domu lidojums un skatījums uz dzīvi. Viņai vienmēr paticis pastrādāt kādu nebēdnību vai joku, ne velti māksliniece teic: “Man lielākais kompliments ir, ja kāds pasaka – Andžella, tu esi dulla!”

Ar saviem zīmējumiem Andžella pārsteidz ne tikai vecmāmiņu un visus Veckārķu skoliņas iemītniekus, bet meitas talantu ievēro un novērtē arī vecāki Laimdota un Juris Trinkuni, rosinot Andžellu profesionāli apgūt to, ko Dievs un daba ielikusi viņai šūpulī. Andžella vispirms pabeidz Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolu, pēc tam 1993. gadā absolvē Valsts mākslas akadēmijas grafikas specialitātes nodaļu.

Andžella Trinkuna ir ilustrējusi vairākas grāmatas, viņai bijušas vairākas izstādes Latvijā, Somijā, Šveicē un Vācijā, darbi ir privātās kolekcijās Latvijā, ārzemēs un mākslas fondos.

Viss aizsākas ar vecmāmiņas Vallijas zīmēto portretu, kurā jaušams mazmeitas un vecmāmiņas attiecību siltums, līdz daudzveidīgai sievietes iekšējās pasaules izjūtu gammai. Taču pāri visam ir pilna sirds MĪLESTĪBAS.

Pēc zilās ilgu puķes ir velti meklēts sen,
Bet vienmēr meklētājus no jauna ilgas dzen.
Tā zilā ilgu puķe, lai ir kā pasaule
Tā puķe, tā zilā puķe ir tomēr jāmeklē

/Aspazija/

Ikviens, kurš vēlas redzēt Zilo ilgu puķi, uz mirkli apstāties un ieraudzīt kā atvērtā logā, kā atspulgā, kā ikvienas sievietes visslēptākās domās un sajūtās – nāciet, baudiet, diskutējiet, vērtējiet! Lai arī izstāde ir par sievietēm, darbi noteikti uzrunās arī vīriešus un ļaus labāk izprast sev tuvumā esošu mīļu cilvēku.

Atrodiet laiku, lai iegrieztos Rūjienas Izstāžu zālē un ieskatītos Andžellas domu pasaulē! Vērojot izstādi, ikviens varēs redzēt – no meitenes, kura kādreiz sapņoja kļūt par cirka apkopēju vai balerīnu, patiesībā izaugusi profesionāla māksliniece, kurai dzīvē nav svarīga ikdienas greznība, bet gan bagātīga jūtu pasaule.

Izstāde atvērta no 26. maija Rūjienas Izstāžu zāles mazajā zālē (Upes ielā 7).

Sandra Pilskalne