Rūjienas izstāžu zālē Antras un Jāņa Galzonu gleznu izstāde “Laika Atmiņas”

Rūjienas izstāžu zālē Antras un Jāņa Galzonu gleznu izstāde “Laika Atmiņas”

Rūjienas izstāžu zālē līdz 2023. gada 8. jūnijam apskatāma Antras un Jāņa Galzonu gleznu izstāde “Laika Atmiņas”.

“Mūsu dzīve Rūjienā visus šos gadus cieši saistīta ar darbu Rūjienas Mākslas skolā. Mūsu izstāde veltīta Mākslas skolas jubilejai. Uzskatām, ka pedagoga darbs iet roku rokā ar mākslinieka personīgo daiļradi. Šeit mēs rādām nelielu retrospektīvu darbu klāstu. Veidojot savus darbus mūsu domas pārceļo arī uz mūsu audzēkņu uzdevumiem. Šie gadi skolas vēsturē ir bijuši interesanti un izaicinājumu pilni. Mēs veidojām skolu un tā veidoja mūs. Kopā ar kolēģiem esam izgājuši pārmaiņu laikus no neapstākļiem līdz pieņemamam stāvoklim ar visu nepieciešamo skolas darbībai. Esam pieredzējuši daudz audzēkņu darbu dalību izstādēs Latvijā un ārzemēs, projektos, konkursos un regulāri izstādījušies Rūjienā.

Un tā:

  • 1989. gadā atklāta Rūjienas Mākslas skola kā Valmieras bērnu mākslas skolas filiāle,
  • 1992. gadā nodibinām patstāvīgu Rūjienas Mākslas skolu.

Esam priecīgi un lepni, ka piederam mūsu Rūjienas pilsētas saimei un piedalāmies mākslas izpratnes apguves procesos,” Antra un Jānis Galzoni.

Antra Galzone 1980. gadā pabeigusi Valmieras bērnu mākslas skolu, 1984. gadā pabeigusi Rīgas Lietišķās Mākslas vidusskolu un 1993. gadā pabeigusi Latvijas Mākslas akadēmiju. Izstādēs piedalās kopš 1986. gada. Māksliniece par iedvesmas avotiem gleznās: “Manā dzīvē ik mirklis ir ceļojums. Satiktie cilvēki, redzētās vietas un notikumi, jauna informācija un domas rada iedvesmu gleznu tapšanā. Svarīga ir krāsa un gaisma, tāpat arī ornamentāla ritmika un plastiskā līnija. Ceļojums nozīmē ne tikai fizisko pārvietošanos, bet arī nokļūšanu citā garīgajā pasaulē, kurā var iztēloties vēl nebijušas sajūtas un asociācijas.”

Jānis Galzons 1972. gadā pabeidzis Rūjienas vidusskolu, 1977. gadā pabeidzis Rīgas Lietišķās Mākslas vidusskolas dekoratoru nodaļu un 1993. gadā pabeidzis Latvijas Mākslas akadēmiju. Izstādēs piedalās kopš 1977. gada. Ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs no 1999. gada. Mākslinieks par savu radošo darbību: “Mākslas uzdevums ir atspoguļot savu personīgo esību un izpratni par norisēm pasaulē. Savos darbos pasauli sajūtu caur metafizisko prizmu. Metafizika ir viena no iespējām pavērt durvis uz robežu starp gaismu un tumsu. Manuprāt, mākslas uzdevums ir ne tikai priecāties par dabas neizmērojamo skaistumu un visaptverošo monumentalitāti, kuras viesi mēs esam, bet arī filozofiski un simboliski izprast personīgo dzīves uzdevumu dabas un sabiedrības procesos.”

Līga Siliņa

Rūjienas izstāžu zāles vadītāja