Rūjiena svinēs svētkus- brauciet ciemos!

Rūjienas svētki

Rūjienas pilsētas svētki no 3.līdz 5. augustam iepriecinās pilsētas iedzīvotājus un viesus. Organizatori sola, ka būs ko redzēt, dzirdēt, nogaršot, izbaudīt un apskatīt. Svētku programma trīs dienu garumā ieplānota visai bagātīga.

Svētki iesāksies ceturtdienas, 3. augusta pēcpusdienā plkst. 14.00 pie Rūjienas bibliotēkas ar Iritas Poles vadīto dizaina darbnīcu “Spēlējoties”.

Plkst. 19.00 Rūjienas Tautskolas pagalmā pulcēsies “spicākie” prāti, lai mērotos spēkiem erudīcijas konkursā “Prātvēders”. Piesaki savu komandu (2-5 cilvēki) Prātvēders Fb līdz 2. augusta plkst. 12.00. Jautri pavadīts vakars patīkamā gaisotnē garantēts! 

Vakara izskaņā plkst. 21.00 Rūjienas Tautskolas pagalmā muzicēs Ģitāristu duets Reinis Jaunais & Daniele Mammarella. Reinis Jaunais ir viens no pazīstamākajiem jaunās paaudzes ģitāristiem Latvijā. Nupat savu plašo diskogrāfiju papildinājis ar jaunu albumu un atgriezies no koncerttūres Austrālijā, Jaunzēlandē un lielā daļā Eiropas valstu. Reinis koncertā uzstāsies kopā ar starptautiski atzītu ģitāristu Daniele Mammarella no Itālijas, kuru 2021. gadā prestižais portāls MusicRadar atzina par 3. labāko akustisko ģitāristu pasaulē, esot TOP 10 kopā ar pasaulē slavenākajiem akustiskajiem ģitāristiem. GuitarWorld un GuitarPlayer viņu ir izvēlējušies par vienu no pieciem “Gada akustiskā ģitārista 2020” finālistiem.

Piektdien, 4. augustā plkst. 17.00 Rūjienas vidusskolas sporta laukumā spēkiem mērosies 3×3 basketbola komandas U10, U17, bet plkst. 18.00 pilsētas ielas no Rīgas ielas līdz estrādei izkrāšņos pilsētas svētku gājiens. 18.45 estrādē skatītājus priecēs svētku atklāšanas koncerts, kurā varēs redzēt vietējos pašdarbības kolektīvus – jauniešu deju kolektīvu “Denči”, senioru deju kolektīvu “Dzīga”, pūtēju orķestri “Tālavas taurētājs”, mūsdienu deju grupu Sindijas Sabīnes Pogas vadībā.

Plkst. 19.00 Rūjienas vidusskolas sporta laukumā notiks 3×3 basketbola spēles U13, OPEN. Plkst. 21.30 estrādē uz jaudīgu grupas QUEEN mūzikas šovu skatītājus aicina Rihards Saule un grupa “QUEENtESSENCE”. Koncertprogramma, kura balstīta uz leģendārās britu rokgrupas QUEEN muzikālajiem šedevriem, atklājot tās visdziļāko esenci. “Mūsu mērķis ir sniegt klausītājiem vēl neatklātas emocijas, izjust un līdzpārdzīvot QUEEN mūziku dzīvajā izpildījumā”, sola koncerta dalībnieki. Pēc koncerta, plkst. 23.00 estrādē varēs kārtīgi izballēties kopā ar grupu “Tirkizband”, ieeja bez maksas. Visa vakara garumā apmeklētāju ērtībai darbosies āra kafejnīcas.

Bagātīgākā svētku diena solās būt sestdiena, 5. augusts, kas iesāksies ar sporta rītu estrādē no 9.00-12.00, bet. Rīgas ielā no 9.00-15.00 ies vaļā amatnieku un mājražotāju andele, kas iepriecinās pirkt un pārdot gribētājus. Par noskaņu tirdziņā parūpēsies leijerkastnieks Gatis Grīnbergs.

No 10.00-18.00 Laika skvērā darbosies atrakciju parks bērniem, bet 12.00 bērnus kopā ar vecākiem aicinām apmeklēt izrādi “Rukša un Dukša brīvdienas”, kas notiks estrādē.

Plkst. 13.00 Rūjienas pludmales volejbola laukumos sāksies Tautas bumbas turnīrs, bet pēcpusdienā paredzēts muzikālo baudījumu maratons -14.00 estrādē ar jautrām melodijām iepriecinās mūziķis un mūzikas skolotājs Sandis Dubovs, plkst. 15.00 aicinām uz mazo muzikālo apvienību koncertu “Skanīgais krogs” Rūjienas kultūras nama foajē, 16.00 svētku koncerts Rūjienas sv. Bērtuļa baznīcā. Muzicēs Lība Ēce-Kalniņa (balss) Gunta Jukumsone-Jukumniece (klavieres) Guntis Majevskis (saksofons). Plkst. 18.00 estrādē muzicēs romantiskais saksofonu duets “Marta&Neftali” – ar saksofoniem un mīlestību no Kanārijām līdz Latvijai. Saksofonu dueta sastāvā ir divi talantīgi mūziķi Marta un Neftali, kurus vieno absolūta mīlestība pret mūziku, saksofonu un vienam pret otru, jo duets ir pāris netikai uz skatuves, bet arī dzīvē. Martas mūzikas gaitas sākās Limbažu mūzikas skolā, bet Neftali – Lanzarotes salā. Abi satikās Grankanārijā, kur katrs vadīja savas mūziķu gaitas individuāli. Tieši ciemošanās Latvijā abus apvienoja duetā un šobrīd abi no sirds izbauda kopīgu muzicēšanu dažādos pasākumos gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Muzikālā jauda pieaugs plkst. 19.20, kad uz estrādes skatuves kāps “Rahu The Fool”” – grupa, kas savā muzicēšanā spējusi apvienot tautas mūziku, džezu, blūzu, jūrnieku dziesmas un ziņģes. “Rahu The Fool” “iesildīs” publiku, jo 21.30 uz Rūjienas estrādes kāps viens no visstabilākajiem un vīrišķīgākajiem dziedātājiem Latvijā – Ivo Fomins kopā ar mūziķu grupu. Jau kopš 1980. gadiem darbojies vairākās Liepājas rokgrupās, bet 2006. gadā uzsācis solo karjeru. Ieeja uz koncertu 7 EUR, iegādātā biļete derēs arī uz balli kopā ar grupu “Papīra lidmašīnas”, kas sāksies plkst. 23.00. Biļetes varēs iegādāties estrādē no plkst. 20.00. Arī sestdien apmeklētāju ērtībai darbosies āra kafejnīcas. Svētku dienās Rūjienas kultūras nama mazajā zālē būs apskatāma tekstilmākslinieces Gintas Kristjansones personālizstāde “Vārdene”.

Rūjiena svinēs svētkus trīs dienas. Brauciet ciemos, baudiet pasākumus kopā ar mums!