Rūjiena saņem īpašu balvu par titulu “Baltijas jūras reģiona kultūras pērle 2024”

Rūjiena saņem īpašu balvu par titulu “Baltijas jūras reģiona kultūras pērle 2024”

Aizvadītās nedēļas nogalē, 25. maijā, Rūjienā notika košs, skanīgs un paaudzes vienojošs pasākums – Saldējuma svētki un Rūjienas vārda dienas svinības. Svētkos, klātesot rūjēniešiem un tāliem un tuviem viesiem, pilsētai tika pasniegta balva par iegūto titulu “Baltijas jūras reģiona kultūras pērle 2024”.

Balvu pasniedza Baltijas jūras valstu padomes (CBSS) pārstāvis Dr. Kazimierz Musiał. Viņa pārstāvētā organizācija ir vadošais partneris Interreg Baltijas jūras reģiona programmas projektā “Baltijas jūras reģiona kultūras pērles noturīgākām pilsētam un reģioniem” jeb “BSR Cultural Pearls”.

Tā kā vērienīgā projekta realizēšanā, kurā iesaistīti 12 partneri no 8 valstīm, piedalās arī Vidzemes plānošanas reģions (VPR), tad svētkos sanākušos uzrunāja VPR administrācijas vadītāja Guna Kalniņa-Priede. Savas apsveikuma runas sacīja arī Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Rūjienas apvienības pārvaldes vadītājs Ivo Virsis.

Jau vēstīts, ka pērnā gada izskaņā starptautiska žūrija paziņoja uzvarētājus – pilsētas, kurām piešķirts Baltijas jūras reģiona kultūras pērles tituls šim gadam. No 12 Baltijas jūras reģiona valstu kandidātiem tika izvēlētas Svendborga Dānijā, Ķīle Vācijā, Jākobstāde jeb Pietarsāri Somijā un Rūjiena Latvijā. Titulu ieguva tās maza un vidēja izmēra Baltijas jūras reģiona pilsētas, kuras sagatavoja labākos kultūras un sociālās noturības rīcības plānus. To mērķis ir stiprināt savas kopienas un saliedēt iedzīvotājus, izmantojot kultūru un radošumu. Šobrīd 4 pilsētas, tai skaitā Rūjiena, īsteno viena gada aktivitāšu un kultūras notikumu programmu.

Svinīgajā pasākumā, uzrunājot rūjēniešus, Dr. Kazimierz Musiał atzīmēja: “Lai gan Rūjiena ir mazākā pilsēta pretendentu un “pērļu” vidū, jūsu darbība parāda, ka nav svarīgi, cik liela ir šī vieta, jo tā joprojām var panākt lielu ietekmi, parādot, kā stiprināt vietējo kopienu, lolot demokrātiskās vērtības un veicināt iedzīvotāju iesaistīšanos kultūrā. Mēs nevaram mainīt savu pagātni, bet mēs varam skatīties uz priekšu un kopā darīt lietas citādi un labāk. Paļaušanās uz kultūru padara mūs stiprākus un izturīgākus.”

“Rūjiena – kultūras pērle 2024” ir lieliska iespēja, lai ne tikai reģionālā, bet arī nacionālā un Eiropas mērogā izceltu Rūjienu, tās unikalitāti, kā arī atbalstītu centienus kultūras norisēs vienot dažādu interešu un vecumu iedzīvotājus. Šobrīd pilsētā ir paveikts daudz – izveidota iedzīvotāju kopā sanākšanas vieta Rīgas ielā 8, kur jau notikušas dažādas norises, un iecerēts daudzveidīgu pasākumu kopums, kura īstenošana notiks līdz pat šī gada nogalei.

Svinīgo godināšanas ceremoniju ar savu klātbūtni pagodināja arī citi projekta “BSR Cultural Pearls” sadarbības partneri no ARS Baltica Vācijā, Loov Eesti (“Radošā Igaunija”) un Dānijas Kultūras institūta Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Viņi patiesi priecājās par Rūjienas un tās svētku apmeklējumu.

Informāciju sagatavoja:

Zane Kaķe,

Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste