Rudens lapu savākšanas akcija

Rudens lapu akcija iedzīvtoājiem no 2.oktobra līdz 17.novembrim.

Valmieras novada iedzīvotājiem no 2. oktobra līdz 17. novembrim iespējams bez maksas nodot rudens lapas SIA “ZAAO” (ZAAO) EKO laukumā Valmierā, Dzelzceļa ielā 5. EKO laukuma darba laiks darba dienās plkst. 9.00-13.00 un plkst. 14.00-18.00, izņemot trešdienās no plkst. 10.00-13.00 un plkst. 14.00-19.00. Sestdienās un svētdienās darba laiks plkst. 10.00-14.00.

Akcijā var piedalīties Valmieras novadā deklarētie iedzīvotāji, fiziskas personas, kuru mājsaimniecībām ir noslēgts līgums ar ZAAO par sadzīves atkritumu izvešanu.

EKO laukumā, Valmierā Dzelzceļa ielā 5 bez maksas tiks pieņemtas tikai rudens lapas, tās var būt ievietotas jebkura izmēra maisos, bet nododot būs no maisiem jāizber. Akcijas ietvaros citi zaļie atkritumi: zāle, āboli, laksti un zari, netiks pieņemti. Ja lapu maisos tiks konstatēti cita veida zaļie atkritumi, tie tiks pieņemti atbilstoši ZAAO cenrādim.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, pašvaldība finansēs arī rudens lapu bezmaksas izvešanu ZAAO izsniegtajos 1,1 m3 specializētajos maisos no mājsaimniecībām, kas kopj īpašumiem piegulošās teritorijas ar lieliem, vērtīgiem ozoliem un kokiem ar lielu lapu apjomu Valmieras pilsētā, Valmiermuižā un Kocēnu ciematā. Akcijas ietvaros izvedamajos maisos drīkst ievietot tikai rudens lapas.

Tā kā Valmieras pilsētas ielās, kur ierīkotas gājēju ietves, rudens lapu savākšanu mehanizēti nodrošina ielu uzkopšanas dienests, jau iepriekšējos gados tika samazināts to adrešu skaits, kam tiks nodrošināts specializētajos maisos savākto rudens lapu bezmaksas savākšanas pakalpojums. Šajās adresēs īpašumam piegulošajās teritorijās sagrābtās lapas nav nepieciešams ievietot specializētajos maisos.

Ar mājsaimniecību adresēm, no kurām tiks nodrošināta specializētajos maisos savākto rudens lapu bezmaksas izvešana Valmieras pilsētā un Valmiermuižā, iespējams iepazīties Valmieras novada mājas lapā valmierasnovads.lv vai precizēt zvanot pa tālruni 64292253.

Mājsaimniecību adreses

Jaunus maisus jebkurai mājsaimniecībai iespējams iegādāties atbilstoši ZAAO cenrādim (7,90 EUR/1 gab., iesk. PVN), tie būs izmantojami arī turpmākajos gados. Par maisu izsniegšanu un savākšanu mājsaimniecības pārstāvim pašam jāvienojas ar ZAAO, sazinoties darba dienās darba laikā pa tālruni 29225862 vai e-pastā .

Saskaņā ar ZAAO noteikto cenrādi pakalpojums pieejams arī tiem iedzīvotājiem, kuru mājsaimniecības nav akcijā atbalstāmo adrešu sarakstā.

Burtnieku ciematā tiks organizēta savākto lapu izvešana, par konkrētām adresēm un savākto labu novietošanas un izvešanas kārtību jāsazinās ar Burtnieku novada īpašumu apsaimniekošanas speciālisti Ilzi Vikmani zvanot pa tālruni 22017227.

Aicinām mājsaimniecības izvērtēt iespējas savos īpašumos piemērotās vietās kompostēt gan rudens lapas, gan dārza atkritumus visa gada garumā. Komposta veidošana samazinās izvedamo atkritumu apjomu un taupīs tam patērētos resursus. Pareizi sagatavota komposta rezultātā tiek iegūts substrāts dārza augsnes auglības uzlabošanai.

*Saraksts ar mājsaimniecību adresēm var tikt papildināts un atjaunots.