Rudenī aktualizējas piesardzība pret saslimšanu ar Covid-19

Rudens ir laiks, kad, sākoties aktīvajām skolas, bērnudārza un dažādu pulciņu gaitām, aktivizējas arī vīrusi, tajā skaitā Covid-19. Slimību profilakses un kontroles centra dati rāda, ka pēdējās trīs dienās veikti 8662 testi un 22,9% jeb 1984 cilvēki apstiprināti pozitīvi. Valmieras novadā 14 dienu laikā saslimšana ar Covid-19 konstatēta 400 iedzīvotajiem.

Procentuāli saslimušo skaits pret testētajiem ir diezgan liels, tāpēc būtiski ievērot jau labi zināmos piesardzības pasākumus. Cilvēkiem, kuri nejūtas labi, novēro saslimšanas simptomus, nevajadzētu doties uz darbu, bet, pasargājot gan sevi, gan līdzcilvēkus, palikt mājās. Tas pats aicinājums attiecas arī uz pirmsskolas un skolas vecuma bērniem – sliktas pašsajūtas gadījumā nedoties uz izglītības iestādi, pēc iespējas nodrošinot mācības attālināti. Valmieras novada pašvaldības pakļautībā esošajās 48 izglītības iestādēs šobrīd 24 darbinieki un 21 izglītojamais sirgst ar Covid-19. 

Arī ikdienas gaitās aicinām ievērot tik ļoti būtisko divu metru distanci, rūpīgi mazgāt rokas, bet iekštelpās neaizmirst par telpu vēdināšanu. Darba vietās, kur ir liels kolektīvs, koplietošanas telpās speciālisti iesaka lietot individuālās aizsardzības līdzekļus. 

Slimību profilakses un kontroles centrs joprojām atgādina, ka visefektīvākais veids pret saslimšanu ar Covid-19 ir vakcinācija. Plašāka informācija par vakcīnām pieejama mājaslapā www.manavakcina.lv vai pie sava ģimenes ārsta. 

Sargāsim sevi un savus tuvākos pret saslimšanu ar Covid- 19 un attieksimies atbildīgi pret jebkuriem saslimšanas simptomiem, tādējādi ierobežojot plašāku vīrusa izplatību sabiedrībā!