Rubene Darts Open turnīrs pulcē Latvijas un Igaunijas spēcīgākos šautriņu metējus

Rubene Darts Open

Svētdien, 19. novembrī, Rubenes sporta namā norisinājās Rubene Darts Open turnīra 2. posms, kurā piedalījās 50 dalībnieki no Latvijas un Igaunijas. Valmieras novada Rubenē rīkotais turnīrs šobrīd ir lielākais šautriņu mešanas turnīrs Latvijā gan pēc dalībnieku skaita, gan balvu fonda.

Turnīra 2. posms bija īpašs ar to, ka tajā piedalījās pasaules 32. spēcīgākais šautriņu metējs Madars Razma. Madars ir arī vienīgais profesionālais Latvijas šautriņu metējs, kurš līdz šim spējis uzrādīt tik augstus rezultātus. Viņu ierasti varam redzēt, piedaloties prestižajās Profesionālās šautriņu korporācijas (PDC) sacensībās ārpus Latvijas.

Rubene Darts Open izspēle norisinājās, sadalot spēlētājus 10 grupās, katrā pa 5 sportistiem. Lai iekļūtu izslēgšanas spēļu fāzē, bija jāierindojas starp 4 labākajiem dalībniekiem. Katras grupas piektās vietas izslēgšanas spēlēm nekvalificējas un automātiski izspēlēja gandarījuma turnīru.

Par posma uzvarētāju bez pārsteigumiem kļuva Madars Razma, kurš spēja sasniegt augstāko pjedestāla pakāpienu, neraugoties uz to, ka lielu daļu laika veltīja, aprunājoties ar dalībniekiem un sniedzot konsultācijas entuziastiem. Klātesošajiem bija iespēja iegādāties arī Madara Razmas šautriņu mešanas inventāru.

Madars finālā apsteidza Igaunijas 2. spēcīgāko (pēc ranga) šautriņu metēju Olaf Siigur, kuram atkārtoti izdevās iegūt 2.vietu Rubene Darts Open turnīrā. Pirmajā posmā, kas Rubenē norisinājās 14. oktobrī, Olaf sīvā cīņā finālā zaudēja čempionam Gatim Lanceram, bet šoreiz nespēja izrādīt lielu pretestību Madaram Razmam, zaudējot ar rezultātu 1:6.

3. vietu sadalīja uzreiz divi dalībnieki, Igaunijas sportists Alar Raha un Vecpiebalas šautriņu metējs Oskars Kuzmans, kuram arī atkārtota 3. vieta Rubene Darts Open turnīrā. Šautriņu mešanā 3. vieta netiek izspēlētā vairumā gadījumu.

Par gandarījuma turnīra uzvarētāju (dalībnieku, kurš neiekļūst izslēgšanas spēļu posma fāzē), kļuva vietējais sportists Kristaps Ādamsons, kurš finālmačā pārspēja Rubene Darts pārstāvi Guntaru Stepānu. Savukārt dāmu specbalvu ieguva Laima Upeniece. Visus sacensību rezultātus apskati ŠEIT.

Turnīrā tika uzrādīti lieliski rezultāti, piemēram, 180 punktu metiens ar 3 bultām, kas ir maksimālais punktu skaits izmetienā, tika sasniegts 25 reizes. Par katru šādu sasniegumu, Madars Razma sportistiem dāvināja savu atbalstītāju šautriņu spārniņus, kas deva stimulu sportistiem vēl vairāk pacensties sasniegt augstāko rezultātu.

Rubene Darts Open ir septiņu posmu turnīrs, kas norisināsies reizi mēnesī no oktobra līdz aprīlim. Katrs posms ir unikāls, bez kopvērtējuma, ar balvu pasniegšanu uzreiz pēc turnīra. Nākamais Rubene Darts Open posms notiks 16. decembrī, savukārt jau šajā nedēļas nogalē, 25. novembrī, plkst. 11.00 Rubenes sporta namā notiks Valmieras novada kauss šautriņu mešanā, kur katrs pēc savām spējām un vēlmēm aicināts pieteikties PRO vai amatieru grupā. Bērniem un jauniešiem būs iespēja uzspēlēt uz īpaši pielāgotiem mērķiem. Pieteikšanās sacensībām tiešsaistē iespējama ŠEIT.

Ar sacensību nolikumu iepazīsties: Valmieras novada kauss šautriņu mešanā.

Foto autors: Kristaps Kīns

Paldies atbalstītājiem: Valmieras novada pašvaldībai, Kocēnu Sporta skolai, SIA “PMTM” un Sony Latvia, kā arī krodziņam “Mazais Ansis”.

Informācija: Gatis Akūlovs, Rubene Darts