Rubenē aizvadīts Valmieras novada kauss šautriņu mešanā

Šautriņas

25. novembrī Rubenes sporta namā aizvadīts Valmieras novada kauss šautriņu mešanā, piedaloties 42 dalībniekiem no Valmieras novada, Valkas, Rīgas, Lielvārdes un Vecpiebalgas.

Pirms turnīra sākuma dalībnieki tika sadalīti trīs grupās – PRO, Amatieru un Bērnu grupa. Jaunieši spēlēja kopā ar Amatieru grupu, savukārt bērnu grupa, kurā piedalījās pieci šautriņu metēji, izspēlēja divu apļu turnīru uz īpaši pielāgotiem šautriņu mešanas mērķiem.

Starp pašiem mazākajiem visprasmīgākais šautriņu metējs bija Mikus Akūlovs, 2. vietā ierindojās Krišs Zariņš, bet godpilno 3. vietu ieguva Olivers Stepāns. Gandarījuma balvas bērnu grupā saņēma abas meitenes – Līga Sniega-Sniedziņa un Ance Akūlova.

Jaunieši spēlēja kopā ar Amatieru grupu, un šīs grupas veiksmīgākie tika noteikti pēc ieņemtās vietas Amatieru grupā. 3. vietu ieguva Ralfs Purmalis, bet, ņemot vērā, ka abi līderi ieguva vienlīdz augstu vietu Amatieru grupā, tie izspēlēja Jauniešu grupas finālu. Tajā veiksmīgāka bija Estere Elberte, kura ar rezultātu 3:2 pārspēja otrās vietas ieguvēju Kārli Kandavnieku.

Kopumā Amatieru grupā piedalījās 17 dalībnieki, kuri tika sadalīti četrās apakšgrupās. Šī grupa turnīrā izcēlās ar lielu entuziasmu katrā spēlē. Ātri apgūstot skaitīšanas sistēmu, dalībnieki paši tiesāja, spēlēja, aktīvi sekoja līdzi un atbalstīja viens otru. Amatieru grupā 3. vietu izcīnīja vaidaviete Inta Liepiņa, kura ar rezultātu 3:1 pārspēja Viktoru Sniegu-Sniedziņu, bet finālā tikās divi kungi – Rodžers Purmalis un Gundars Kočāns. Rodžers pretargumentus neatrada un, nospēlējot ar rezultātu 0:3, ieņēma 2. vietu, savukārt čempionu kausu izdevās iegūt valmierietim Gundaram Kočānam. Turnīrā tika pasniegta arī dāmu specbalva, ko saņēma Ilze Sniega-Sniedziņa.

PRO grupa pulcēja 20 dalībniekus, no kuriem vairums bija vietējie Rubene Darts spēlētāji un dalībnieki ar Latvijas čempionātu medaļu bagāžu. PRO grupas dalībnieki tika sadalīti četrās apakšgrupās, no kurām četri labākie iekļuva izslēgšanas spēlēs, kurās neiztika bez vairākiem pārsteidzošiem rezultātiem. Savu spēku pierādīja trīs labākie: 3. vieta Rubene Darts pārstāvim, kocēnietim Ilgvaram Caunem, kas cīņā par bronzu pārspēja rubenieti Kristapu Ādamsonu ar rezultātu 4:1. Finālspēlē savu pārspēku un sacensību pieredzi demonstrēja Oskars Kuzmans (Vecpiebalga), kam arī šī gada Valmieras novada kausa čempiona tituls Pro grupā, bet otrā vietā un pelnīta sudraba godalga Jānim Podniekam (Valkas novads).

Paldies visiem dalībniekiem par interesi un tiekamies jau nākamajos turnīros 2024. gadā!

Informācija: Gatis Akūlovs, Rubene Darts