Rogaininga seriāla “Pilsētu leģendas” 3.posmā Valmierā uzvarētājiem vienādi punkti

Valmiermuizas rogainings

Pagājušajā nedēļas nogalē Valmiermuižas parkā aizvadīts Baltijas lielākā rogaininga jeb komandu orientēšanās seriāla “Pilsētu leģendas” trešais posms, ko rīkoja biedrības “Piedzīvojumu sacensību apvienība” sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību, kā arī ar Isostar, Garmin, Valmiermuižas alus, Magnesia atbalstu. Dažādās distancēs kopā sacentās ap 500 dalībnieku, bet divās distancēs uzvarētāju komandas ieguva vienādu punktu skaitu.

Iecienītā starptautiskā rogaininga seriāla “Pilsētu leģendas” trešā sezona sākās marta beigās Bolderājā, otrais posms norisinājās aprīlī Ķekavas novada Daugmalē, bet tagad pēc trīs mēnešiem tas sasniedza ekvatoru, jo Valmierā tika aizvadīts šī gada trešais no kopumā sešiem posmiem. Rogainings Valmierā notika jau ceturto gadu pēc kārtas. Tieši pirms nedēļas Rēzeknē norisinājās Latvijas čempionāts 24h rogainingā, tāpēc Valmierā daži no līderiem nestartēja.

Dalībniekiem atbilstoši spējām un vēlmēm organizatori piedāvāja 6h Garmin, 4h Kokmuiža un 2h D8 Corporation distances, kā arī 3h MTB, Isostar rogaininga skrējienu 2h (O –Run) un rogaininga pastaigu bērniem. Starts un finišs bija Valmiermuižas parkā blakus pazīstamajai Valmiermuižas alus darītavai.  

Garmin 6h distancē Edgars un Inese Kokoreviči (VSK Burkānciems&Co) sakrāja 173 punktus, bet pārtērētās 23 sekundes virs laika limita lika viņiem šķirties no viena punkta, tādējādi beigās iegūstot 172 punktus, kas bija tikpat, cik Mārtiņam Krūzem un Edgaram Jurjānam (Naids), kuriem tad arī pienācās uzvara ne tikai vīriešu komandu ieskaitē, bet arī kopvērtējumā, jo bija distancē pavadījuši mazāk laika nekā valmierieši. Līdz ar to pēc divām trešajām vietām Rīgā un Daugmalē Krūze un Jurjāns izcīnīja pirmo vietu. Savukārt brālim un māsai Kokorēvičiem, kuri pērn Valmierā kopā ar Rolandu Rudīti uzvarēja 4h distancē šoreiz otrs labākais rezultāts kopvērtējumā, bet pirmā vieta Mix jeb jauktajām komandām. Arī cīņā par trešo vietu divas komandas sakrāja vienādu punktu skaitu (167), taču distancē mazāk pavadītais laiks ļāva konkurentus no Igaunijas atstāt ceturtos un trešo vietu ieņemt Mārcim Smalkajam un Didzim Raitam no komandas “Es neatceros”. Piecpadsmito rezultātu ar 147 punktiem uzrādīja Kristīne Kadaša un Gunta Brazauska (Dzintars matos), kuras otro posmu pēc kārtas bija labākā sieviešu komanda, bet ģimeņu kategorijā vienīgie vairāk par 100 punktiem (123) sakrāja “RS kukainīši”, kuru pārstāvēja Juris Šlesers ar meitu Elīzu.

Arī D8 Corporation 2h distancē divās labākā trīsdesmit komandu vidū nopelnīja vienādu punktu skaitu (63 punkti), bet distancē vien 18 sekundes mazāk pavadītais laiks ļāva Uldim Cīrulim un Mārtiņam Treijam (Putekļu rijēji) ņemt virsroku pār Aigaru Šuvcānu un Kasparu Kaupi (Lat Met). Madara Apsalone šoreiz startēja kopā ar Aleksandru Fjodorovu (Ampēriņš un savāca pat 64 punktus, bet pārtērētās četras minūtes viņu punktu bagāžu noapaļoja uz 60, kas bija trešais labākais rezultāts kopējā ieskaitē un labākais sieviešu konkurencē, līdz ar to liekot ar otro vietu samierināties pirmo divu posmu uzvarētājām Anetei Rožkalnei un Valentīnai Romanovai. Ceturto rezultātu (57punkti) uzrādīja Kārlis un Daina Stonkas, kuri bija labākie jaukto komandu konkurencē, bet bagātīgākā punktu raža ģimeņu komandā ar 49 punktiem sanāca “Briežiem” (Raitis un Dita Brieži, Inga Dukure).

Kokmuižas 4h distancē, kur sacentās 60 komandas, pretstatā iepriekšminētajām divām distancēm pirmais trijnieks punktu ziņā bija tālu viens no otra. Pārliecinoša uzvara ar 140 punktiem Armandam Brokam un Mārim Heinolam (Exvalcēnieši), par 15 punktiem apsteidzot Mārtiņu Ozoliņu un Valdi Čunku (Riga Adventure team). Mārtiņš un Niklāvs Dravanti ar 110 punktiem ieņēma trešo vietu, par diviem punktiem vairāk savācot nekā jaukto komandu līderi “K.A.S.” (Kristaps Ceriņš, Ainārs Drozds, Santa Bērziņa). Sieviešu konkurencē ar 91 punktu izcēlās Vija Elstiņa un Laura Bušunova no “RogVila”, bet Abi labi” (Aldis Lapiņš, Adrians Moruzs) ar 77 punktiem uzvarēja ģimeņu ieskaitē.

Kā allaž paralēli notika arī individuālās sacensības – trīs stundu velo orient’’snās un divu stundu rogaininga skrējienā. 3h MTB distancē vīriešiem bija atkal jauns uzvarētājs, par tādu kļūstot Raitim Muižniekam, kurš savāca 166 punktus un par pieciem apsteidza Eduardu Rēnu, bet spraigā cīņā par trešo vietu, neskatoties uz pēdējo pāris kilometru nobraukšanu ar tukšu priekšējo riepu, Alēns Jukšinskis (153 punkti) par vienu punktu apsteidza Artūru Verzu. Sievietēm otro reizi pēc kārtas uzvarētājas godā Inese Kauķe (129punkti), aiz sevis atstājot Anniju Krūmu un Andu Ozoliņu. Isostar 2h rogaininga skrējienā otro posmu pēc kārtas nekļūdījās un labākā arī absolūtajā vērtējumā bija Elīna Petrovska (73punkti), kurai sekoja garajos gabalos labāk jūtošais Rīga-Valmiera 107km distances rekordists Pēteris Grīviņš (68punkti), kuram šoreiz nesekmējās tik labi ar dažu kontrolpunktu atrašanu. Pirmā posma uzvarētāji Anita Užule un Jānis Dūka otro posmu pēc kārtas ieņēma katrs otro vietu. Trešo vietu ieguvēji bija Sandis Zukulis un Dina Alksne.

Ar foto atskatu vari iepazīties šeit: https://rigasrogainings.lv/lv/galerija/2022val/