Ritvars Kalniņš – pirmais Backyard Ultra “Lūša pēdās” uzvarētājs

Ritvars Kalniņš

7. aprīlī Jēkabpilī aizvadītas vēl Latvijā nebijušas skriešanas sacensības – Backyard Ultra “Lūša pēdās”, kur vēsturisku uzvaru izcīnīja valmierietis, ultramaratonists Ritvars Kalniņš, veicot 308 km jeb 46 reizes apkārt Radžu ūdenskrātuvei.

“Backyard ultra” jeb “Piemājas skrējiens” ir ultramaratona skrējiena veids, kurā dalībniekiem katru stundu jānoskrien 6706 metru distance. Skrējiens “Lūša pēdās” notika apkārt Radžu ūdenskrātuvei. Pēc apļa veikšanas dalībnieks var izmantot atlikušo laiku pēc saviem ieskatiem, lai sagatavotos startam jaunas stundas sākumā. Sacensības ir beigušās, kad nākamā apļa veikšanai ir atlicis tikai viens skrējējs, kurš kļūst par sacensību uzvarētāju.

Šīs bija Latvijā pirmās šāda veida sacensībās, un tās ir iekļautas oficiālājā backyardultra.com kalendārā, savukārt dalībnieku rezultāti iekļauti pasaules rangā.