Riteņbraukšanas klasikā Cēsis – Valmiera negaidīti uzvar Ālītis

Svētdien, 10.oktobrī, ar posmu no Cēsīm līdz Valmierai aizvadīts Latvijas valsts mežu MTB maratona sezonas piektais posms. Uzvaru aizraujošā cīņā “Toyota” distancē vīru konkurencē svinēja Uldis Ālītis, kamēr dāmu konkurencē nepārspēta bija Lija Laizāne. “Lielbāta” Tautas braucienā uzvaras laurus tikmēr plūca Mārtiņš Daļeckis un Evelīna Ermane-Marčenko.

Cēsis – Valmiera Latvijas valsts mežu (iepriekš SEB MTB) maratonu kalendāros ir jau no pašiem pirmsākumiem 2000.gadu sākumā. Laika gaitā šis posms kļuvis par neatņemamu pašmāju riteņbraukšanas tradīciju, pulcējot kuplu dalībnieku skaitu no visas Latvijas un apkārtējām valstīm. Ja tradicionāli Cēsis – Valmiera etaps notika pavasarī, tad šogad velobraucēji Cēsu Vienības laukumā pulcējās oktobrī.

“Toyota” distances dalībnieki mērojās spēkiem 46 kilometru garajā un ļoti ātrajā distancē. Distances laikā izveidojās desmit braucēju liela pamatgrupa ar visiem posma favorītiem. Ļoti aktīvi distances laikā uzbruka “Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree” vīri ar Māri Bogdanoviču un Aleksu Krastu priekšgalā. Šos centienus allaž apslāpēja Andžs Flaksis ar komandas biedriem no “DTG – MySport”. Jau tuvojoties Valmierai, no grupas aizmuka pieredzējušais Uldis Ālītis (“DTG – MySport”) un Kaspars Serģis (“Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree”). Abu pārstāvētās vienības līderus neķēra, kamēr no pārējiem braucējiem pietrūka sadarbības un spēku, lai duetu panāktu.

Viss izšķīrās finiša kalnā, kur iegūto līderpozīciju nosargāja Uldis Ālītis. Viens no pieredzes bagātajiem aktīvajiem elites braucējiem izcīnīja skaistu uzvaru, trasē pavadot 1 stundu 27 minūtes un 33 sekundes. Otrā vieta cēsniekam Kasparam Serģim. Sīvā cīņā par trešo vietu ātrākais bija Māris Bogdanovičs, kamēr labāko sešiniekā iekļuva arī – Alekss Krasts, Andžs Flaksis un Juris Damškalns

Dāmu konkurencē favorītes statusu šajā trasē apliecināja Latvijas profesionālā šosejas riteņbraucēja Lija Laizāne no Spānijas vienības “Eneicat RBH Global”. Rīdziniece izcīnīja uzvaru, trasē pavadot 1 stundu 39 minūtes un 26 sekundes. Tuvāko sekotāju Leldi Ardavu (“Veloprofs.lv) viņa apsteidza par 46 sekundēm. Trijnieku noslēdza “EMU” Mālpils sporta kluba pārstāve Beate Kovgere (+00:01:23).

Komandu vērtējumā uzvarēja “DTG – MySport”, kam sekoja “Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree” un “Dako Ziemeļvidzeme” komandas.

Spraigi notikumi risinājās 41 kilometru garajā “Lielbāta” Tautas braucienā. Jau trases sākumā nepatīkamu kritienu piedzīvoja kopvērtējuma līderis Ģirts Cirvelis, kurš no tālākas cīņas bija spiests izstāties. Beigu daļā sekmīgs solo atrāviens padevās “Dako Ziemeļvidzeme” pārstāvim Mārtiņam Daļeckim. Viņš spēja iegūto vadību nosargāt līdz pat finišam, kur viņam bīstami tuvu jau bija pietuvojušies konkurenti. Daļeckis guva jau otro triumfu šajā sezonā (01:19:08), padarot intriģējošu cīņu par kopvērtējumu.

Otrā vieta mājiniekam Jānim Rubikam (“Dako Ziemeļvidzeme”), kamēr trijnieku noslēdza Valkas komandas “Velohooligans/ Ķeizari1” pārstāvis Oskars Ārgalis. Abi uzvarētājam zaudēja attiecīgi 2 un 5 sekundes.

Dāmu konkurencē pārliecinoši uzvarēja Latvijas čempione šosejā un MTB maratonā Evelīna Ermane-Marčenko (“ZZK”). Otrajā vietā sekoja Lāsma Elza Vaivode no “LiVelo/ Zelta Zeme/ Rozā panteras” (+00:04:05), kamēr trešā bija Monta Pauloviča no Ādaži velo” (+00:04:47).

Komandu vērtējumā uzvaras laurus plūca “Dako Ziemeļvidzeme”, kam sekoja “Velohooligans/ Ķeizari1”un “Valmieras velo vienība” komandas.

“Mammadaba” distances dalībnieki veica 31,5 kilometru garu distanci. Uzvarētāja liktenis zēnu konkurencē atrisinājās vien finiša spurtā, kur Rihards Lozbers uzvarēja gan V12 grupā, gan bija ātrākais starp grupu vecākiem braucējiem. Otrā vieta Justam Jurkam (1. M14 grupā), bet trešais Valmierā Kristers Celitāns (2. vieta M14 grupā). Meitenēm pirmās vietas ieguva “Belo CP/ RRS” pārstāves – Laura Klismete (W14) un Kate Skujiņa (W12 grupās).

Latvijas valsts mežu MTB maratona finālposms gaidāms 23.oktobrī Ikšķilē.

Informāciju sagatavoja:
Toms Markss
Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretārs

FOTOGALERIJA