Risinās veselīgu pārtikas iepirkšanās paradumu izaicinājumus

Risinās veselīgu pārtikas iepirkšanās paradumu izaicinājumus

12.aprīlī plkst.18.30 Valmieras bibliotēka un Valmieras novada pašvaldība organizē tiešsaistes ZOOM sarunu “Pārtika. Piegāde no lauka uz galda”. Saruna būs par tādu iepirkšanās paradumu meklējumiem, lai veselīgi būtu gan pašu maciņam un veselībai, gan zemniekam – vietējam pārtikas ražotājam, gan videi un sabiedrībai kopumā. Saruna aktuāla īpaši šobrīd, kad pirktspēju un vietējā ražotāja attīstību ietekmējošo izejvielu un piegāžu cenu turpmākā attīstība ir grūti prognozējama.

Par pārtikas piegāžu ķēdēm, stratēģiju “No lauka līdz galdam”, zemnieku aktualitātēm un vajadzībām pasākumā pastāstīts Latvijas Zemnieku federācijas valdes priekšsēdētāja Agita Hauka.

Rosinot pārdomāt dažādu iepirkšanās modeļu piemērus, pasākumā ar pieredzes stāstu dalīsies arī Liene Turlaja, “REKO Valmiera” zemnieku tiešsaistes tirdziņa iniciatore. “REKO” ir jauna mājražotāju un lauku labumu tirdziņu forma, tirdzniecības modelis, kas radies Somijā un ātri kļuvis populārs Skandināvijā. Tirdziņš radīts, lai veidotu ciešāku saikni ar zemniekiem, mājražotājiem un saīsinātu produktu piegādes ceļu.

Pieteikšanās pasākumam Valmieras integrētās bibliotēkas mājaslapā: www.biblioteka.valmiera.lv caur Google Formu šeit: https://ej.uz/xjby

Pasākums būs trešā nodarbība Valmieras bibliotēkas un Valmieras novada pašvaldības organizētajā neformālās izglītības kursā pieaugušajiem “Līdzsvarota dzīve: vide, cilvēks, sabiedrība”. Pirmā nodarbība notika šī gada februārī par tēmu “Zaļās vērtības Valmieras novadā” (pasākuma ieraksts Valmieras bibliotēkas Youtube kontā šeit: https://ej.uz/c98j), un otrā nodarbība par tēmu “Decentralizētās kanalizācijas saistība ar virszemes ūdeņu kvalitāti (ieraksts Valmieras bibliotēkas Youtube kontā šeit: https://ej.uz/2prm).

Nodarbības tiek ierakstītas Valmieras bibliotēkas un Valmieras novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.